Volvo, 2030’a Kadar Tamamen Elektrikli Hale Gelmeyi Planlıyor

blank
Volvo, 2030'a Kadar Tamamen Elektrikli Hale Gelmeyi Planlıyor

İçerik: Volvo, 2030’a Kadar Tamamen Elektrikli Hale Gelmeyi Planlıyor

Volvo, 2030’a Kadar Tamamen Elektrikli Hale Gelmeyi Planlıyor: Şirket, Volvo’nun 2030 yılına kadar elektrikli otomobilleri satacağını ve benzinli ve dizel motor satışlarını diğer büyük otomobil üreticilerinden daha erken bitireceğini duyurdu. Ayrıca, müşterilerle doğrudan ilişkiler geliştirmek ve takasları ortadan kaldırmak için bayileri ortadan kaldırmayı ve EV satışlarını çevrimiçi hale getirmeyi planlıyor.

Tamamen elektrikli olma kararı, 2025 yılına kadar filosunun yüzde 50’sinin tamamen elektrikli olması yönündeki daha önceki bir planın bir uzantısıdır. Şirket, yanmalı araçlar pazarının daraldığına dair “kesin bir kanıya” sahip olduğunu yazdı. Baş teknoloji sorumlusu Henrik Green, “İçten yanmalı motora sahip arabaların uzun vadeli bir geleceği yok” dedi. “Yalnızca elektrikli otomobil üreticisi olmaya kararlıyız ve geçiş 2030 yılına kadar gerçekleşmeli.”

Fiyatlandırma merkezi olarak kontrol edilecek ve müşteriler, ister evde ister showroom’da olsun, bir web sitesi aracılığıyla otomobil siparişi verecek. Volvo Studios ve showroom’larındaki araçları görecek ve bunlar hakkında bilgi edinebileceksiniz, bu araçlar teslimatları ve hizmetleri idare etmek için yeniden tasarlanacak.

Volvo ayrıca gelecekteki araçlar için yol haritasının bir bölümünü de açıkladı. İlk EV’si olan XC40 Recharge’ı piyasaya sürdükten sonra, ikinci 40 Serisi tabanlı EV’sini bugün daha sonra bir Recharge etkinliğinde tanıtacak. “Önümüzdeki yıllarda” birkaç model daha çıkaracak. Ufukta yedi modeli gösteren bir grafik (yukarıda) belirir.

Volvo, bayisi olmayan tamamen elektrikli bir ürün yelpazesine sahip olan Tesla tarafından oyulmuş bir yolu takip ediyor. Ford, 2030 yılına kadar gaz motorlarını da ortadan kaldırmayı planlıyor, ancak GM sadece 2035 yılına kadar tüm dünyada EV satacağını söyledi. Bu arada AB rakibi Volkswagen, 2025 yılına kadar 1.5 milyon EV üretme sözü verdi. Benz, önümüzdeki birkaç yıl içinde altı adet tamamen elektrikli otomobil üretmeyi planladığını duyurdu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo, 2030’a Kadar Tamamen Elektrikli Hale Gelmeyi Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör