Volvo’nun İkinci Elektrikli Aracı, C40 Recharge Olacak

blank
Volvo, 2030 Yılında Tamamen Elektrikliye Geçecek

İçerik: Volvo’nun İkinci Elektrikli Aracı, C40 Recharge Olacak

Volvo’nun İkinci Elektrikli Aracı, C40 Recharge Olacak: Volvo XC40 Recharge kapıdan zar zor çıktı ve İsveçli otomobil üreticisi bir sonraki elektrikli aracını şimdiden tanıttı. C40 Recharge, yalnızca Volvo’nun ikinci saf elektrikli otomobilidir. XC40 Recharge’ın biraz daha kısa ve daha modern bir versiyonu olan C40 Recharge, otomobil üreticisinin ilk EV’si ile aynı modüler platform üzerine inşa edilecek ve 2021 sonbaharında Volvo’nun Belçika’daki Ghent fabrikasında üretime girecek.

Volvo, C40 Recharge’ın “SUV’nin tüm avantajlarına sahip olduğunu ancak daha düşük ve daha şık bir tasarıma sahip olduğunu” söylüyor. Tavan çizgisi daha alçaktır ve arka kısım XC40 Recharge’dan daha kademeli olarak incelir. En önemli fark, C40 Recharge’ın önceki modelden tam üç inç daha kısa olmasıyla yüksekliktir. Volvo, ona hatchback veya vagon diyecek kadar ileri gitmeyecek, ancak Volvo’nun üretimden kaldırılmış V40’ının bazı özelliklerini paylaşıyor gibi görünüyor.

C40 Recharge’ın piyasaya sürülmesi, Volvo’yu 2025’e kadar serisinin yarısını elektrikli hale getirme hedefine bir adım daha yaklaştırıyor. Bugün erken saatlerde Volvo, 2030’a kadar yüzde 100 elektrikli olacağını söyledi. Otomobil üreticisi ayrıca, yaşam döngüsü karbonunu da keseceğini söyledi. ayak izi – hem üretim hem de kullanım dikkate alınarak otomobilin ömrü boyunca üreteceği etkin CO2 emisyonları – aynı yıl her arabada yüzde 40 oranında.

C40 Recharge’ın XC40 Recharge ile aynı menzili (EPA’nın standardına göre 210 mil veya Avrupa’nın WLTP’sine göre 420 km) alacağı tahmin ediliyor. Volvo, bu aralığın gelecekte kablosuz yazılım güncellemeleriyle artacağını söylüyor. Fiyat da XC40 Recharge ile aynı olacak mı? Henüz bilmiyoruz çünkü Volvo bu bilgiyi şu anda yayınlamıyor.

blank

Volvo ayrıca iç mekanın herhangi bir görüntüsünü sağlamadı, ancak muhtemelen XC40 Recharge’dan çok farklı olmayacağını varsayabiliriz. Şirket, C40 Recharge’ın bilgi-eğlence yazılımının Android Automotive tarafından destekleneceğini, yani varsayılan özellikleri olarak Google Haritalar ve Google Asistan gibi popüler uygulamaları kullanacağını söylüyor. Bu aynı zamanda Volvo ve ana şirket Geely’nin ortak performans markasından XC40 Recharge ve Polestar 2’ye benzer.

C40 Recharge, biri aracın önünde ve diğeri arkasında olmak üzere iki elektrik motoruyla çalışacak. 75kWh’lik bir 78kWh batarya paketi, çift motorlu güç aktarım mekanizmasına toplam 402 beygir gücü ve 4.7 saniyelik 0-60 mil / saat süresiyle güç sağlar. Farlar da yepyeni ve “en gelişmiş” piksel teknolojisine sahip.

Otomobil üreticisi, bataryanın 150kWh / DC hızlı şarj sisteminde 40 dakikada kapasitesinin yüzde sıfır ila 80’ini şarj ettiğini iddia ediyor. 11kWh’lik bir AC şarj cihazında, C40 Recharge’ın pilinin yüzde 80’e ulaşması sekiz saat sürer.

Otomobil satıcılarının yıllardır elektrikli otomobil stoklama ve satma konusunda isteksiz olduğu biliniyor ve Volvo, yeni C40 Recharge’ı yalnızca çevrimiçi satışa sunarak bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Otomobil üreticisi, 2025 yılına kadar küresel hacminin yüzde 50’sini çevrimiçi olarak satmayı hedeflediğini de söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo’nun İkinci Elektrikli Aracı, C40 Recharge Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

MAN Trucknology 3. Nesil Teknoloji Zamanın Ötesinde

MAN Trucknology 3. Nesil Teknoloji Zamanın Ötesinde: MAN Trucknology Generation 3 (TG3) teknolojisi sadece mesafeleri …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör