Yeni iPhone 13, Daha Büyük Bir Pile Sahip Olacak

blank
Yeni iPhone 13, Daha Büyük Bir Pile Sahip Olacak

İçerik: Yeni iPhone 13, Daha Büyük Bir Pile Sahip Olacak

Yeni iPhone 13, Daha Büyük Bir Pile Sahip Olacak: Apple, 2021 iPhone’u yılın ikinci yarısına kadar duyurmayabilir, ancak bu, saygın analist Ming-Chi Kuo’dan gelen yeni bir raporla bu hafta söylentileri durdurmadı. MacRumors tarafından edinilen bir notta Kuo, Apple’ın 2021’de 2020 serisiyle aynı boyutlarda gelecek dört farklı iPhone modelini piyasaya süreceğini söylüyor. Bu, mini varyantın en az bir yıl daha kalacağı anlamına gelir. Geçen ay tanınmış sızıntı yapan Max Weinbach ve diğerlerinden gelen bir raporu destekleyen Kuo, iPhone 13 Pro modellerinin enerji tasarruflu 120Hz LTPO (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) ekranlara sahip olacağını söyledi. Pro modellerinde ayrıca, otomatik netleme içeren daha hızlı bir f / 1.8 diyafram lensi içeren güncellenmiş bir ultra geniş kamera yer alacak.

2021 modelleri, 2020 modellerinden çok farklı bir tasarıma sahip olmayacak. Bununla birlikte, bazı küçük mühendislik atılımları sayesinde, bildirildiğine göre daha büyük piller ve daha küçük ekran kesintileri içerecekler. Kuo, iPhone’un 2021’de USB-C’ye geçmeyeceğini, ancak Apple’ın bu yıl hiçbir bağlantı noktası içermeyen bir telefon tanıtmayacağını söyledi. Dahili olarak, dört telefonun tümü Qualcomm’un X60 5G modemine sahip olacak. 5nm radyo, iPhone 12 serisinde bulunan X55 modemden daha küçük ve güç açısından daha verimli.

Özellikle, not Apple’ın 2021 modellerine ekran içi parmak izi tarayıcısı eklediğinden bahsetmiyor. Bloomberg’den Mark Gurman’ın yılın başında yayınladığı bir rapora göre, bu Apple’ın 2021 için düşündüğü ana yükseltmelerden biriydi. Aynı zamanda Touch ID, şirketin planlamadığını belirtti. iPad Air’den bir sayfa alın ve teknolojiyi 2021 modelinin güç düğmesine entegre edin.

Kuo’nun notu ayrıca Apple’ın 2022 ve 2023 iPhone serileri hakkında bazı bilgiler içeriyor. Analiste göre, önümüzdeki yıl en azından bazı iPhone modellerinde Samsung tarzı delikli ekran kesimi olacak. Tüm serinin Apple’ın bölücü çentiğini terk edip etmeyeceği, panel üretim verimine bağlı olacaktır. Kuo, hareketin Face ID için ne anlama geleceğini söylemedi. Apple’ın ayrıca 5G bağlantılı yeni bir SE modeli ve şirketin 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürebileceği daha hızlı bir işlemci hazırladığı bildiriliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni iPhone 13, Daha Büyük Bir Pile Sahip Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi 12, 12 Aralık’ta Piyasaya Sürülecek

Xiaomi 12, 12 Aralık’ta Piyasaya Sürülecek: Xiaomi 12, geçmişte birçok kez sızdırılmıştı. Çinli akıllı telefon …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör