EA, Ian Wright’ı ırkçılık Nedeniyle FIFA’dan Tamamen Çıkarttı

blank
EA, Ian Wright'ı ırkçılık Nedeniyle FIFA'dan Tamamen Çıkarttı

İçerik: EA, Ian Wright’ı ırkçılık Nedeniyle FIFA’dan Tamamen Çıkarttı

EA, Ian Wright’ı ırkçılık Nedeniyle FIFA’dan Tamamen Çıkarttı: EA, eski bir futbolcuya ırkçı mesajlar gönderdikten sonra bir FIFA oyuncusunu ömür boyu yasakladı. Patrick O’Brien, Ian Wright’ın sanal bir sürümüne sahip bir Ultimate Team oyununu kaybetti ve bu, gencin geçen Mayıs ayında Wright’a Instagram üzerinden 20 kötü niyetli mesaj göndermesine neden oldu.

O’Brien olay nedeniyle suçlandı. Suçlu olduğuna karar verirken, bir yargıç, 18 yaşındaki İrlandalıyı geçen ay ceza mahkumiyetinden kurtardı. Yargıç, O’Brien’ın meşru pişmanlık gösterdiğini kabul etti – Wright’tan özür diledi ve Irkçılığa Karşı İrlanda Ağı’na bağışta bulundu. Wright, O’Brien’ı affetmesine rağmen, sonuçtan hayal kırıklığını dile getirdi.

Arsenal ile Premier Lig’i kazanan emekli bir oyuncu olan Wright, Twitter’da “Bu yargıyı görünce, bu tür aşağılık ırkçı tacizleri söyleyenler için ne kadar caydırıcı olduğunu merak ediyorum,” diye yazdı. “Bir kişi benim için ölmeyi diledi. ten rengim yüzünden. Hiçbir yargıcın ‘saflık’ veya ‘olgunlaşmamışlık’ iddiaları bizim için asla kabul edilemez. “

O’Brien, mesajları yüzünden hapishanede zaman harcamayacak olsa da, FIFA oyunlarından kalıcı olarak men edilmesinin ardından başka yerlerdeki eylemlerinin sonuçlarıyla uğraşıyor.

EA’nın FIFA marka başkan yardımcısı David Jackson, Eurogamer’a verdiği demeçte, “Wright’ın ortaklığına ve desteğine çok değer veriyoruz ve ayrıca onun desteğimizi aldığını bilmesini istiyoruz,” dedi. “Oyuncunun bu davranışı her düzeyde kabul edilemezdi ve biz buna tahammül etmeyecek. Pozitif Oyun Şartımız, böyle bir durumda eylemlerimize rehberlik eder ve oyuncunun oyunlarımızı oynamasını veya oyunlarımıza erişmesini kalıcı olarak yasaklamak için önlem aldık. Irkçılık durmalı. Topluluklarımızı herkes için eğlenceli, adil ve güvenli hale getirecek eylemler yoluyla olumlu oyunda çalışmalarımıza devam etmeye kararlıyız. “

Wright, podcast’inde EA’ya “ırk, din, cinsiyet, her neyse, hiçbir ayrımcılığa müsamaha gösterilmeyeceği” mesajını gönderdiği için övgüde bulundu.

İngiltere merkezli birçok futbolcu, Instagram üzerinden taciz ve ırkçılığa maruz kaldı. Servis geçen ay yaptığı açıklamada, doğrudan mesajlarda taciz yerine “daha sert tedbirler” alacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: EA, Ian Wright’ı ırkçılık Nedeniyle FIFA’dan Tamamen Çıkarttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor: Microsoft’un eski büyük E3 canlı yayınından sadece birkaç …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör