Fitbit Charge 4 Artık Kan Seviyelerini Görüntüleyebilir

blank
Fitbit Charge 4 Artık Kan Seviyelerini Görüntüleyebilir

İçerik: Fitbit Charge 4 Artık Kan Seviyelerini Görüntüleyebilir

Fitbit Charge 4 Artık Kan Seviyelerini Görüntüleyebilir: Fitbit, Charge 4 fitness bandını piyasaya sürdüğünde, en ilginç bulduğumuz özelliklerden biri, SpO2 monitörü aracılığıyla kullanıcıların kan oksijen satürasyon seviyelerini tahmin etme yeteneğiydi. Kullanıcılar, yalnızca Fitbit’in mobil uygulamasında topladığı verileri, kan oksijen doygunluğunun gece boyunca ne kadar değiştiğini gösteren bir grafik olarak görebiliyordu. 9to5Google’ın fark ettiği gibi, aygıt yazılımı güncellemesi 1.100.34 güncellemesi, kullanıcıların fitness bandında SpO2 seviyelerini gösteren Şarj 4 için yeni bir SpO2 uygulamasıyla bunu değiştiriyor.

Donanım yazılımı güncellemesi için değişiklik günlüğü, “Fitbit cihazınız artık siz uyurken kan oksijen satürasyonunuzu (SpO2) tahmin edebilir” yazan bir giriş içerir. Bir SSS sayfasında, şirket Charge 4 sahiplerine bantlarını yatağa takmaları ve “SpO2 döşemesindeki ortalama dinlenme SpO2 seviyelerini” görmek için saat yüzünden yukarı kaydırmaları talimatını veriyor. Ayrıca şirket, döşemenin kan oksijen doygunluk değerlerini gerçekten göstermesinden önce uyandıktan yaklaşık bir saat geçebileceği konusunda uyarıyor.

Bir doktor tarafından bakılmanın yerini tutmasa da, sensör tıp uzmanlarının uyku apnesi gibi durumların belirtilerini tespit etmesine yardımcı olabilir, çünkü kullanıcıların uyurken yeterince oksijen alıp almadıklarını anlayabilir. Fitbit, Ionic akıllı saatin 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana belirli cihazları SpO2 monitörle donatıyor, ancak sensörü 2020’ye kadar etkinleştirmedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Fitbit Charge 4 Artık Kan Seviyelerini Görüntüleyebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı: watchOS 8 önizlemesi, Apple tarafından WWDC 2021 açılış konuşmasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör