Honda, Japonya’da Sınırlı Seri 3. Seviye Otonom Araba Satacak

blank
Honda, Japonya'da Sınırlı Seri 3. Seviye Otonom Araba Satacak

İçerik: Honda, Japonya’da Sınırlı Seri 3. Seviye Otonom Araba Satacak

Honda, Japonya’da Sınırlı Seri 3. Seviye Otonom Araba Satacak: Honda Motor Perşembe günü yaptığı açıklamada, araçların sıkışık otoyollarda gezinmesini sağlayan seviye 3 otonom sürüş teknolojisi ile donatılmış amiral gemisi Legend sedan’ın sınırlı bir grubunu satacağını söyledi.

Honda yaptığı açıklamada, 3. seviye Trafik Sıkışıklığı Pilotu etkinleştirildiğinde, bir sürücünün film izleyebileceğini veya ekrandaki navigasyonu kullanabileceğini, trafik sıkışıklığında sürüş sırasında yorgunluğu ve stresi azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Japon otomobil üreticisinin ileri teknolojiye sahip 100 araç satma planı, 3. seviye teknolojiye sahip bir otomobilin seri üretimini gerçekleştiren ilk şirket olma hedefine doğru atılmış önemli bir adım olacaktır.

Legend’in Trafik Sıkışıklığı Pilot sistemi, belirli koşullar altında hızlanmayı, frenlemeyi ve direksiyonu kontrol edebilir.

Honda, ayrıca sürücünün emniyet kemerindeki titreşim gibi kontrolü devrederken tepki vermesi için sürücüyü uyarabileceğini söyledi. Sürücü tepkisiz kalmaya devam ederse, sistem çevredeki araçları tehlike ışıkları ve korna ile uyarırken aracı yavaşlatıp durdurarak acil durdurmaya yardımcı olacak.

Duyuru, Japon hükümetinin Kasım ayında Honda’nın Trafik Sıkışıklığı Pilotuna bir güvenlik sertifikası vermesinden sonra geldi.

Google’ın ana şirketi Alphabet’ten Waymo ve Tesla da dahil olmak üzere küresel otomobil üreticileri ve teknoloji şirketleri, otonom sürüşe büyük yatırım yapıyor.

Yine de teknoloji ilerledikçe, otonom sürüşle ilgili düzenlemeler ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Audi, 2017’de seviye 3 teknolojisine sahip bir A8 sedan tanıttı, ancak düzenleyici engeller, geniş çapta tanıtılmasını engelledi.

Honda, sınırlı sayıda üretilen Legend’in Japonya’da Cuma gününden itibaren 11 milyon JPY perakende fiyatıyla satılacağını söyledi.

Operasyon görevlisi Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte, otomobil üreticisinin şimdilik seviye 3 donanımlı bir Legend’in üretimini veya satışını artırmayı planlamadığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Honda, Japonya’da Sınırlı Seri 3. Seviye Otonom Araba Satacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor: Alman otomobil üreticisi Volkswagen, otonom araçlarında yolculardan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör