Microsoft Transcribe, Toplantılarda Anlık Çeviri Yapabilecek

blank
Microsoft Transcribe, Toplantılarda Anlık Çeviri Yapabilecek

İçerik: Microsoft Transcribe, Toplantılarda Anlık Çeviri Yapabilecek

Microsoft Group, Toplantılarda Anlık Çeviri Yapabilecek: Microsoft Group Transcribe uygulaması, yazılım devinin deneysel departmanı Garage tarafından başlatıldı. Başlangıçta iOS platformunda başlatılan uygulama, birden fazla kullanıcının tüm konuşmalarının gerçek zamanlı olarak yazılacağı bir arada sohbet etmesine olanak tanır. Microsoft Garage, mesai saatleri dışında çalışmak ve kaynakları yeni fikirleri denemek için kullanmak üzere çalışanların, müşterilerin ve iş ortaklarının oluşturduğu bir platformdur. Garaj’da ortaya çıkan popüler deneylerden bazıları SMS Organizer, Xbox’ın Adaptive Controller, Seeing AI, Microsoft Kaizala ve Android için Microsoft Launcher ve diğerleri.

Microsoft Garage’ın Group Transcribe’ı, bir toplantıda oturan birden çok kullanıcının kendi cihazlarını kullanarak sohbeti yazıya dökmesine olanak tanıyan bir uygulamadır. Microsoft, bir blog gönderisinde “Bu uygulama, gerçek zamanlı, yüksek kaliteli transkripsiyon ve çeviri sağlamak için çok cihazlı bir yaklaşım kullanıyor, böylece kullanıcılar yüz yüze toplantılar ve konuşmalar sırasında daha hazır ve üretken olabilir” dedi.

Microsoft’un Blog’undaki SSS’ye göre, Grup Metni’nin çalışabilmesi için, toplantı katılımcılarının iPhone veya iPad’lerinde uygulamaya sahip olmaları gerekir. Bir katılımcı transkripsiyona başlayacak ve diğerlerinin bir bağlantı, QR kodu veya Bluetooth aracılığıyla katılması gerekecek. Katılımcılar, transkripsiyonları Microsoft ile paylaşmak isteyip istemediklerini seçebilirler.

Grup Metni, kimin ne dediğini not ederek toplantıdaki işaretçileri yazıya dökmeye başlayacaktır. Uygulama, konuşulanları otomatik olarak çevirecek ve çeviriyle birlikte orijinal metni gösterecektir. Çeviri yazılar, gözden geçirme ve paylaşma amacıyla toplantı sonrası kaydedilir. Kaç kişinin katılabileceği konusunda bir sınırlama yoktur. Ancak Microsoft, uygulamanın en iyi dört kişiyle çalıştığını söyledi. Uygulamayı kullanmak için oturum açmanız gerekmez, yalnızca adınız ve tercih ettiğiniz dil gerekir.

Microsoft Garage, 2018’de Haydarabad’da 8.000 metrekarelik bir tesis açtı; bu, o zamanlar Redmond, Washington, ABD’den sonra dünyanın en büyük ikinci Microsoft Garage tesisi oldu. Tesis, Hackathon’lar için Hub’lar, 3D yazıcılar, lazer kesiciler, PCB freze makineleri ve Artırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik ve Karma Gerçekliğin geliştirilmesi için bir Gerçeklik Odası içerir.:

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Transcribe, Toplantılarda Anlık Çeviri Yapabilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör