Otokar, COBRA Ailesini COBRA II MRAP ile Genişletiyor

blank
Otokar, COBRA Ailesini COBRA II MRAP ile Genişletiyor

İçerik: Otokar, COBRA Ailesini COBRA II MRAP ile Genişletiyor

Otokar, COBRA Ailesini COBRA II MRAP ile Genişletiyor:

Otokar, ülkemizde ve dünyanın 15 ülkesinde konuşlandırılan “COBRA” ürün ailesinin yeni modeli olarak “COBRA II” 4 × 4 zırhlı ürün ailesini tasarlayıp geliştirerek, kullanıcıların farklı görev ihtiyaçları doğrultusunda COBRA II, COBRA’ya göre daha yüksek taşıma kapasitesi ve daha geniş iç hacim ile tasarlandı.

Yüksek hareket kabiliyetine sahip olan COBRA II, tıpkı COBRA gibi farklı görevler için modüler bir yapı ile sunuldu. Otokar, ailesinin yeni üyesi COBRA II ile başarısını COBRA ile pekiştirdi. Kısa sürede başarılı performansıyla kullanıcıların beğenisini kazanan COBRA II, ihracat pazarlarının yanı sıra Türkiye’de de tercih edilen araç oldu.

Araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam eden Otokar, yakın zamanda modüler COBRA II aracının “Mayın Korumalı Araç” versiyonunu mevcut ve gelecekteki tehditlere karşı geliştirerek ürün ailesine ekledi.

Yeni nesil mayın korumalı araç olan COBRA II MRAP, benzersiz hareket kabiliyetiyle, kullanıcılara yüksek balistik ve mayın koruması, bu sınıftaki araçlardan farklı olarak yüksek nakliye beklentileri sunuyor.

Hareketlilik
COBRA II MRAP’ta 35’ten fazla ülkede kullanılan 32 binden fazla araçla Otokar’ın farklı arazi ve iklim koşullarındaki deneyiminin yansımalarını görmek de mümkün. Dünyadaki benzer mayın korumalı araçlarla karşılaştırıldığında, COBRA II MRAP, düşük ağırlık merkezi sayesinde yalnızca stabilize yollarda değil, arazide de üstün bir hareket kabiliyeti ve benzersiz yol tutuşu sunar. COBRA II MRAP’ın bağımsız askı sistemi sahada üstün performans sağlar.

Yüksek Beka Kabiliyeti
Kara araçları konusunda Otokar’ın 35 yıllık tecrübesini ve bilgi birikimini yansıtan COBRA II MRAP, riskli alanlarda yüksek beka kabiliyeti sağlıyor. Mürettebata balistik, mayın ve EYP tehditlerine karşı üstün koruma sağlar. COBRA II MRAP, COBRA II ile benzer hareket ve konfor parametrelerini koruyarak mayın, balistik ve IED tehditlerine karşı daha fazla koruma sağlar. Aracın tabanında bulunan mayın kalkanı sayesinde yüksek modüler yapı ve servis kolaylığı kaybı olmadan üstün mayın koruması sunulabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Otokar, COBRA Ailesini COBRA II MRAP ile Genişletiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör