Samsung ve Mastercard Bir Parmak İzi Kartı Üzerinde Çalışıyor

blank
Samsung ve Mastercard Bir Parmak İzi Kartı Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Samsung ve Mastercard Bir Parmak İzi Kartı Üzerinde Çalışıyor

Samsung ve Mastercard Bir Parmak İzi Kartı Üzerinde Çalışıyor: Samsung, yerleşik parmak izi okuyuculu biyometrik taramalı ödeme kartı üzerinde Mastercard ile işbirliği yaptığını duyurdu. Teknoloji, Mastercard’ın 2017’de açıklanan biyometrik ödeme kartlarına benziyor ve bir tuş takımına hiç dokunmadan satın alımları doğrulamanıza izin veriyor. Ancak Samsung, kartların Mastercard’ın mevcut teknolojisini kullanmak yerine “Samsung’un Sistem LSI Business’tan birkaç anahtar ayrık yonga entegre eden yeni bir güvenlik yonga setini benimseyeceğini” söyledi.

Parmak iziniz harici bir satış noktası (POS) cihazından değil, doğrudan kendi kartınızdan tarandığından, fiziksel temas noktalarını azaltırken güvenliği artırmaktır. Ancak kart, herhangi bir Mastercard çip veya POS terminalinde kullanılabildiğinden, Mastercard’ın kimlik doğrulama teknolojisi ile uyumludur.

Karşılaştırmak gerekirse, Apple Card çoğunlukla bir akıllı telefonda kullanılmak üzere tasarlandı, ancak Apple üzerine adınız lazerle kazınmış fiziksel bir titanyum kart çıkarıyor. Bununla birlikte, Apple’ın fiziksel kartını kullanırsanız, yerleşik parmak izi okuyucu olmadığı için bir POS cihazına bir kod girmeniz gerekir.

Kart, takas ve satış noktası tarafında Mastercard kullanacak olsa da, Wikipedia’ya göre, Samsung Life Insurance’a ait olan ve Güney Kore’nin en büyük kredi kartı şirketi olan Samsung Card tarafından finansal olarak desteklenecek. Kart bu yılın sonlarında Güney Kore’de piyasaya sürülecek, ancak Samsung başka bölgelere gelip gelmeyeceğini söylemedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung ve Mastercard Bir Parmak İzi Kartı Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör