Volvo, 2030 Yılında Tamamen Elektrikliye Geçecek

blank
Volvo, 2030 Yılında Tamamen Elektrikliye Geçecek

İçerik: Volvo, 2030 Yılında Tamamen Elektrikliye Geçecek

Volvo, 2030 Yılında Tamamen Elektrikliye Geçecek: İsveçli otomobil üreticisi Volvo, küresel karbon emisyonlarını azaltmak amacıyla tüm dizel, benzinli ve hibrit seçenekleri aşamalı olarak kaldırarak yalnızca 2030 yılına kadar elektrikli otomobil satacağını söylüyor. Şirket daha önce otomobil satışlarının yarısının 2025 yılına kadar elektrikli olmasını hedefliyordu, ancak yeni stratejinin, elektrikli seçeneklere yönelik “güçlü talep” tarafından yönlendirilen bu hedefin “hızlanması” olduğunu söylüyor. Şirket ayrıca, elektrikli otomobillerinin gelecekteki satışlarının “önümüzdeki yıllarda” yalnızca internet üzerinden yapılacağını söylüyor.

Çinli şirketler grubu Geely’nin sahibi olduğu Volvo, ilk tam elektrikli otomobili XC40 Recharge’ı geçen yıl piyasaya sürdü. SUV kabaca 200 mil menzile sahip ve bataryalarını 40 dakikada yüzde 80 kapasiteye kadar şarj edebiliyor. Otomobille geçirdiğimiz zaman zarfında, Volvo’nun önemli bir yazılım güncellemesini beklerken ABD’ye gönderiler şu anda ertelenmesine rağmen, onu “İsveç marifetinin, crossover faydasının ve elektrik performansının etkileyici bir karışımı” olarak gördük.

Volvo, gelecekteki elektrikli otomobil ailesini yalnızca çevrimiçi satışa sunarak, 2019’da fiziksel mağazalarının çoğunu kapatan Tesla’dan benzer bir hamle izliyor. Tesla’nın e-ticarete geçişi, şirketin işletme giderlerini azaltmasına yardımcı oldu ve muhtemelen Volvo benzer faydalar görmek. Şirket, müşterilere daha şeffaf fiyatla daha az ürün sunarken, çevrimiçi satış platformuna “yoğun” yatırım yapacağını söylüyor.

Başarılı olmak için karlı büyümeye ihtiyacımız var. Bu nedenle, küçülen bir işletmeye yatırım yapmak yerine geleceğe – elektrikli ve çevrimiçi yatırım yapmayı seçiyoruz, “dedi Volvo’nun CEO’su Håkan Samuelsson bir basın açıklamasında. “Hızla büyüyen birinci sınıf elektrik segmentinde lider olmaya tamamen odaklandık.”

Volvo, içten yanmalı motorlu araçlar için “uzun vadeli bir gelecek olmadığını” söylüyor ve bu sonuca varan tek otomobil üreticisi değil. İngiliz üretici Jaguar, 2025 yılına kadar tamamen elektrikli bir marka olmayı planladığını söylerken, asırlık lüks otomobil üreticisi Bentley 2030 yılına kadar aynı hedefe ulaşmayı hedefliyor. . Volvo, ikinci tam elektrikli otomobilini daha sonra açıklayacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo, 2030 Yılında Tamamen Elektrikliye Geçecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör