Teknoloji haberleri – WhatsApp masaüstü arama özelliği

blank
WhatsApp, Masaüstü Uygulamasına Arama Özelliği Ekledi

İçerik: Teknoloji haberleri – WhatsApp masaüstü arama özelliği

WhatsApp, Masaüstü Uygulamasına Arama Özelliği Ekledi:

Teknoloji haberleri: Bire bir sesli ve görüntülü arama artık WhatsApp’ın Windows ve Mac için masaüstü uygulamasında mevcut. Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma hizmeti, bu özelliği yalnızca mobil uygulamasında, belirli masaüstü kullanıcılarına sunarak test etmeye başladığında geçen yılın sonlarına kadar sundu. Seçilen test kullanıcıları sohbet başlığında “Beta” olarak işaretlenmiş arama ve görüntülü sohbet simgelerini gördüler – artık özellik resmi olarak masaüstünde mevcut olduğundan, herkes kişileriyle daha büyük bir ekranda konuşmak istediklerinde bunu kullanabilir.

Hizmet, yaptığı duyuruda, geçen yıl “WhatsApp’ta birbirlerini genellikle uzun sohbetler için arayan insanlarda önemli artışlar” gördüğünü söyledi. Salgın olayından bu yana insanların kilitlenmeler ve karantinaların ortasında arkadaşları ve aileleri ile iletişimde kalmak için görüntülü ve sesli arama hizmetlerini daha fazla kullandıklarını görmek şaşırtıcı değil. “Hala sevdiklerinden ayrı olan ve yeni çalışma yöntemlerine uyum sağlayan pek çok insan varken, dünyanın neresinde olursanız olun veya hangi teknolojide olursanız olun, WhatsApp’taki sohbetlerin yüz yüze mümkün olduğunca yakın hissetmesini istiyoruz. kullanarak, “duyuru devam etti.

Özellikle daha büyük bir ekranda görüntülü görüşme sunarak, kullanıcılar sevdiklerini daha net görebilecekler. Ayrıca, konuşmanın ortasında hareket edebilmeleri veya başka şeyler yapabilmeleri için ellerini serbest bırakır. WhatsApp’ın masaüstü için sesli ve görüntülü aramaları hem dikey hem de yatay yönde çalışır, bağımsız pencerelerin kullanıcıları yeniden boyutlandırabilir ve her zaman diğer açık uygulamaların üzerinde görünecek şekilde ayarlanır.

Şu anda, masaüstünde mükemmel bir şekilde çalışacaklarından emin olmak için yalnızca bire bir uçtan-uca şifrelenmiş aramalar mevcuttur. Bununla birlikte, WhatsApp, özelliği gelecekte grup sesli ve görüntülü görüşmelerini içerecek şekilde genişletmeyi vaat ediyor.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Teknoloji haberleri – WhatsApp masaüstü arama özelliği

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör