Google Reklam Stratejisini Değiştiriyor

blank
Google Reklam Stratejisini Değiştiriyor

İçerik: Google Reklam Stratejisini Değiştiriyor

Google Reklam Stratejisini Değiştiriyor: Google, son derece kârlı reklamcılık düzeninde büyük bir değişiklik yapıyor. Reklam iş modeli, kendi web tarayıcısı Chrome’dan bahsetmeye gerek yok, uzun süredir hizmetlerinin (Gmail, Google Maps, vb.) Kullanıcılarından topladığı kapsamlı bilgilere dayanıyordu. Google bu bilgileri, tıklama, satın alma, abone olma veya diğerlerini en çok kullanan kişilere ulaşmak isteyen herkese sattı. Dün, Google artık internetteki bireyleri izlemek için tanımlayıcılar oluşturmayacağını ve üçüncü taraflarca yapılmış yeni tanımlayıcıları bile kullanmayacağını duyurdu.

Yine de para basma makinesini çöpe atmıyor. Bireyselleştirilmiş reklam izleme aşamalı olarak kaldırılabilir, ancak bunun yerini benzer ilgi alanları ve davranışlara sahip kullanıcıları gruplandıran ve bu insanlara reklamları gösteren anonim reklam izleme alacaktır.

Ve mükemmel değil. Burada yazdığımız gibi, “birinci taraf” verileri veya kendi sitelerinizin ziyaretçilerinden topladığınız bilgiler, belirli reklam hedeflemesi için hala adil bir oyun iken, mobil uygulamalar (çevrimiçi reklam harcamaları için çok önemli bir şey) da bu değişikliklerden kaçınır.

Peki Google bunu neden yapıyor? Kalbinin iyiliğinden değil. Hükümetler veri gizliliği düzenlemesini güçlendirmeye çalışırken şirket, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden artan bir incelemeyle karşı karşıyadır. Aynı zamanda tamamen birdenbire ortaya çıkmadı: Google, geçen yılın başlarında üçüncü taraf çerezlerini iki yıl boyunca geçersiz kılmak istediğini duyurdu. Ancak, şirketin mecbur edilmeden önce değişiklik yapması yine de bir sürpriz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Reklam Stratejisini Değiştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör