iPad, MacBook Modelleri 2022’de OLED Ekran Kullanabilir

blank
iPad, MacBook Modelleri 2022'de OLED Ekran Kullanabilir

İçerik: iPad, MacBook Modelleri 2022’de OLED Ekran Kullanabilir

iPad, MacBook Modelleri 2022’de OLED Ekran Kullanabilir: Apple’ın 2022’de çıkacak iPad ve MacBook modellerinden bazıları için OLED ekran teknolojisini benimsemeyi planladığı bildiriliyor. Cupertino şirketinin 10.9 inç OLED iPad varyantını duyurması bekleniyor. Apple’ın ayrıca OLED ekran teknolojisini iPad Pro ve MacBook Pro modellerine entegre ettiği söyleniyor. Apple, Apple Watch modellerinde ve iPhone telefonlarında zaten OLED ekranlara sahip. OLED ekranların görüntü kalitesi açısından LED ve LCD ekranlara göre birçok avantajı vardır, ancak üretimi pahalıdır.

DigiTimes’ın (MacRumors aracılığıyla) aktardığı endüstri kaynaklarına göre, Apple önümüzdeki yıl iPad ve MacBook modelleri için OLED ekran teknolojisini benimseyecek. Ancak, Apple Watch ve iPhone varyantları sırasıyla 2015 ve 2017’den beri kullandığından, bu Apple’ın OLED ekranlarla ilk buluşması değil. Ve şimdi, iPhone 12 akıllı telefon serisinin tamamı OLED ekranlarla birlikte geliyor.

Apple, iPad ve MacBook modelleri için çoğunlukla LCD ekranlar kullandı, ancak bunun yaklaşmakta olan 10.9 inç iPad, iPad Pro ve MacBook Pro modellerinde değişeceği söyleniyor. Apple, önümüzdeki 2022 ürünleri hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPad, MacBook Modelleri 2022’de OLED Ekran Kullanabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör