Twitter Bazı Güncellemeler Üzerinde Çalışıyor

blank
Twitter Bazı Güncellemeler Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Twitter Bazı Güncellemeler Üzerinde Çalışıyor

Twitter Bazı Güncellemeler Üzerinde Çalışıyor:

Twitter’ın tweetler için “Göndermeyi Geri Al” zamanlayıcısı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu özellik, Twitter’da ve diğer platformlarda tersine mühendislik yoluyla birçok özellik bulan Jane Manchun Wong tarafından fark edildi. Bu özellik, son anda bir yazım hatası veya başka bir hata fark ettiyseniz, kullanıcılara gönder düğmesine bastıktan sonra bile bir tweet’i iptal etme şansı verecektir. Bu zamanlayıcı, tweet’e basar basmaz başlayacak ve çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Şu an itibariyle geliştirme aşamasında göründüğü için Twitter’ın bunu ne zaman sunmayı planladığına dair netlik yok. Bu, Twitter’ın dünya çapında Android kullanıcıları için Clubhouse tarzı sesli sohbet odaları özelliği olan Spaces’ı kullanıma sunmasından günler sonra geldi.

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, kodu araştırdı ve Twitter’ın, kullanıcıların tweet’lerini belirli bir süre için yayından kaldırmasına olanak tanıyan bu yeni özellik üzerinde çalıştığını fark etti. Kullanıcı gramer hataları veya yanlış bağlantılar içeren bir tweet yayınlarsa, bu özelliği tweetleme eylemini tersine çevirmek için kullanabilir. Bu “Göndermeyi Geri Al” zamanlayıcısı, kullanıcılar “Tweet” e basar basmaz başlayacak ve çok kısa bir süre devam edecektir. Zamanlayıcının süresi dolarsa, kullanıcılar tweet’lerini silme ve sıfırdan başlama seçeneğine sahiptir.

Wong tarafından paylaşılan videoya göre, bu özellik sadece tweet’ler için çalışacak, doğrudan mesajlar için çalışmayacak gibi görünüyor. Twitter, kullanıcılar için başlattığında bunu platform genelinde tanıtabilir.

Wong, devam eden çalışma özelliklerini tespit etmesiyle tanınıyor ve daha önce Twitter’ın, kullanıcıların kendilerine doğrudan mesajlar veya DM’ler yoluyla gönderilen grafik medyayı görüntüleyip görüntülememeye veya filtrelemeye karar vermelerine olanak tanıyan bir seçenek üzerinde çalıştığını bildirdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Bazı Güncellemeler Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör