Apple, iMac Pro’yu Satmayı Bırakacak

blank
Apple, iMac Pro'yu Satmayı Bırakacak

İçerik: Apple, iMac Pro’yu Satmayı Bırakacak

Apple, iMac Pro’yu Satmayı Bırakacak. Bazı ciddi işler için bir iMac Pro satın almayı umuyorsanız, hızlı hareket etseniz iyi olur. Apple’ın hepsi bir arada iş istasyonunun satışlarını yavaşlattığını bildirildi (ve Apple, Engadget’i doğruladı). Hala bir tane satın alabilirsiniz, ancak temel 10 çekirdekli Xeon yapılandırmasıyla sınırlıdır ve yalnızca “sarf malzemeleri tükenene kadar” mevcuttur.

Apple, bir haber ajansına verdiği demeçte, çoğu profesyonel müşterinin SSD’leri standart yapan ve daha yeni grafikler, 128 GB’a kadar RAM ve parlamayı azaltan nano doku ekran seçeneği içeren üst düzey 2020 iMac’ten büyük olasılıkla memnun kalacağını söyledi. Şirket, daha fazlasına ihtiyaç duyan müşterilerin her zaman bir Mac Pro kule satın alabileceğini de sözlerine ekledi.

Değiştirilip değiştirilmeyeceği veya ne zaman olacağı belli değil, ama buna güvenmeyeceğiz. İMac Pro, 2017’nin sonlarında etkili bir geçici sistem olarak tanıtıldı ve üst düzey müşteriler yeniden tasarlanmış bir Mac Pro’yu beklerken. Apple, temel özellikleri sekiz çekirdekli bir CPU’dan 10’a yükseltirken, donanımı hiçbir zaman bunun ötesinde güncellemedi – Intel’in durgun Xeon güncelleme programı bir rol oynasa da, Apple’ın ağırlığının çoğunu Mac Pro’nun arkasına attığı da açıktı. . Bu iMac, çoğunlukla sette fotoğraf ve video düzenleme gibi görevler için nispeten kolay taşınabilen bir makineye ihtiyaç duyan profesyonel kullanıcılar için yararlıydı.

Haliyle iMac Pro belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kaldı. Apple’ın şirket içi silikona geçişi, şirketin pro sistem stratejisinin yeniden düşünülmesine yol açacaktı. Mini Mac Pro masaüstünden bahsetmeye bile gerek yok, 16’ya kadar yüksek hızlı çekirdeğe sahip gelecekteki iMac’ler hakkında söylentiler dolaştı. Doğruysa, diğer sistemler de en azından işi yapabildiğinde yeni bir iMac Pro’nun pek anlamı olmazdı. İMac Pro’nun yasını çok fazla tutmayın, çünkü halefleri boşluğu doldurmaktan fazlasıyla yetebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, iMac Pro’yu Satmayı Bırakacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör