Huawei’nin Mücadesi Çin’e Büyük Darbe Vuruyor

blank
Huawei'nin Mücadesi Çin'e Büyük Darbe Vuruyor

İçerik: Huawei’nin Mücadesi Çin’e Büyük Darbe Vuruyor

Huawei’nin Mücadesi Çin’e Büyük Darbe Vuruyor. ABD’nin Huawei’ye yönelik ticaret yasakları, şirketin yurtiçi satışları üzerinde çok somut bir etkiye sahip. Counterpoint Research, Huawei’nin Çin pazar payının Ocak 2021’de yüzde 16’ya düştüğünü tahmin ediyor. Bağlam açısından, teknoloji devi 2020’nin ilk çeyreğinde yüzde 41’lik bir paya sahipti. sayılar), açıkça keskin bir düşüş yaşandı.

Huawei’nin Honor markasını satma kararı bir rol oynadı, ancak Counterpoint düşüşü büyük ölçüde ABD kısıtlamalarına sabitledi. İşlemciler ve 5G modemler gibi bileşenlerin yetersiz tedarik edilmesiyle Huawei, sınırlı stokundan en iyi şekilde yararlanmak için Mate 40 Pro gibi birinci sınıf, düşük hacimli telefonlara odaklanıyor.

Gözden düşme, Çin pazarının dinamiklerini çoktan değiştirdi. Oppo, Ocak ayında ilk kez yüzde 21 pay alarak ülkenin en iyi markası olurken, kardeş markası Vivo ise yüzde 20 ile çok geride kalmadı. Huawei, Apple ve Xiaomi ile her biri yüzde 16 oranında pay sahibi oldu.

Huawei için gelecek pek parlak görünmüyor. Analistler, 2021’de düşüşünü sürdürmesini bekliyor. Rekabet de durmuyor. Oppo, amiral gemisi Find X3 telefonlarını 11 Mart’ta piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve Reno 5 ve A serisi ile daha uygun fiyatlı cihazların satışlarını artırıyor. Bu arada Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Mi 11’i piyasaya sürdü. Honor, Huawei’nin çalışmalarının ruhunu sürdürebilirken, Huawei’nin önümüzdeki aylarda kasvetli beklentilerle karşı karşıya olduğu aşikar.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei’nin Mücadesi Çin’e Büyük Darbe Vuruyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör