Twitter CEO’su Jack Dorsey İlk Tweet İçin Bir NFT Oluşturdu

blank
Twitter CEO'su Jack Dorsey İlk Tweet İçin Bir NFT Oluşturdu

İçerik: Twitter CEO’su Jack Dorsey İlk Tweet İçin Bir NFT Oluşturdu

Twitter CEO’su Jack Dorsey İlk Tweet İçin Bir NFT Oluşturdu. Sosyal medyayı çok kullandıysanız, ilk tweet’i gördünüz demektir. 21 Mart 2006’da Twitter’ın kurucu ortağı ve şu anki CEO’su Jack Dorsey tarafından gönderilen mesaj çok fazla bir şey söylemedi: “twitter’imi kuruyorum.”

Ancak şimdi, NFT’lerin vahşi batısı sayesinde – bir şekilde dijital öğeler için benzersiz değerler ve doğrulama atayan kripto ile doğrulanmış belirteçler – onu satın alabilirsiniz. Dorsey, bir kripto para birimi savunucusu haline geldi ve bu nedenle, blok zincirindeki tweet’i “daraltarak” NFT dalgasını aşması şaşırtıcı değil. Değerli Eşyalar için bir SSS’nin açıkladığı gibi, satılık öğe, Twitter’da yayınlanmaya devam edecek olan gerçek bir tweet değil, “tweet’in benzersiz bir dijital sertifikasıdır, çünkü yaratıcı tarafından imzalanmış ve doğrulanmıştır.”

Bir Christie’nin Beeple eseri için yaptığı dijital sanat müzayedesinde 3,5 milyon dolarlık yüksek bir teklif varken, NFT kısa süre önce 600.000 doların üzerinde kripto para birimi için satılan “nyan cat” resmine eklenmiştir. Bunun ötesinde, NFT satın almak en azından teorik olarak sanatçıları, özellikle de dijital alemdekileri desteklemeye yardımcı olabilirken, Dorsey gibi zaten çok zengin olan birine fahiş bir ücret ödemenin ne gibi bir faydası olduğunu hayal etmek zor.

Bununla birlikte, eyleme geçmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey 88.888.88 $ ‘lık mevcut en yüksek teklifi geçmek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter CEO’su Jack Dorsey İlk Tweet İçin Bir NFT Oluşturdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör