Çin 5 Yıl Sonra Kuantum Ve Yapay Zekada Zirveye Çıkacak

blank
Çin 5 Yıl Sonra Kuantum Ve Yapay Zekada Zirveye Çıkacak

İçerik: Çin 5 Yıl Sonra Kuantum Ve Yapay Zekada Zirveye Çıkacak

Çin 5 Yıl Sonra Kuantum Ve Yapay Zekada Zirveye Çıkacak: Çin’in teknoloji endüstrisi, ABD ticaret savaşları ve pandeminin ekonomik belirsizliklerinden çok etkilendi, ancak nispeten yakın gelecekte geri dönmeye hevesli.

Wall Street Journal’a göre ülke, yıllık parti toplantısını “ulusal güvenlik ve genel kalkınmaya” yardımcı olan teknolojiyi ilerletmek için beş yıllık bir plan hazırlamak için kullandı. Yapay zeka, biyoteknoloji, yarı iletkenler ve kuantum hesaplama gibi alanlarda laboratuvarlar oluşturacak, eğitim programlarını teşvik edecek ve başka türlü araştırmaları artıracak.

Çin hükümeti, 2021’de temel araştırmalara (yani potansiyel atılım çalışmaları) yapılan harcamaları yüzde 10,6 artıracağını ve 10 yıllık bir araştırma stratejisi oluşturacağını sözlerine ekledi.

Çin’in 5G kullanılabilirliği ve ürettiği yapay zeka araştırmaları hacmi gibi bir dizi teknolojik avantajı var. Bu, tamamen sürücüsüz taksilerin gerçek müşterilere hizmet verdiği birkaç ülkeden biridir. Bu ışığında, ülke gerçekten bazı güçlü noktalarını sağlamlaştırıyor.

Ancak bu aynı zamanda bir hayatta kalma meselesi de olabilir. ABD ticaret kısıtlamaları, kısmen son teknoloji çip üretimi eksikliğinden dolayı Huawei ve ZTE gibi şirketleri aksamıştır. ABD ayrıca genel araştırmada liderlik ediyor ve Biden yönetimi 5G, AI ve elektrikli otomobiller için yapılan ilerlemelere yönelik harcamaları artırıyor. Çin’in bazı alanlarda tecrübeli olduğu gibi, son Amerikan çabalarına karşı çıkmazsa geride kalma riski var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin 5 Yıl Sonra Kuantum Ve Yapay Zekada Zirveye Çıkacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör