iPhone 13’ün Kamerasısından Neler Beklemeliyiz

blank
iPhone 13'ün Kamerasısından Neler Beklemeliyiz

İçerik: iPhone 13’ün Kamerasısından Neler Beklemeliyiz

iPhone 13’ün Kamerasısından Neler Beklemeliyiz: Büyük iPhone 12 Pro Max dahil olmak üzere Apple’ın iPhone 12 serisi bizi birçok yönden etkiledi, ancak özellikle kamera yetenekleri gerçekten göze çarpıyor. Pro Max’e daha uzun yakınlaştırma ve ProRaw eklenmesi, kameranın geleneksel DSLR’lere paralarının karşılığını veren çekimler yapabileceği anlamına geliyor. Peki Apple’ın bir sonraki telefonu olan iPhone 13’teki kameralardan ne bekleyebiliriz?

Geliştirilmiş geniş açı
Şu anki en büyük söylenti, süper geniş açılı lensin iyileştirilmesidir. Şu anda iPhone 12’deki süper geniş diyafram açıklığı f2.4, ancak MacRumors tarafından görülen bir rapor, diyafram açıklığının bir sonraki modelde f1.8 olacağını öne sürüyor. Diyafram açıklığı sayısı ne kadar küçükse, lens o kadar fazla ışığa izin verir ve bu da özellikle düşük ışıkta daha iyi görünen görüntülerle sonuçlanır. Rapor ayrıca, bu yükseltmenin yalnızca daha pahalı Pro serisinde değil, tüm iPhone 13 modellerinde yaygın olacağını öne sürüyor.

Büyük sürpriz yok
Şu anda kamerada herhangi bir ciddi değişiklikten bahseden inandırıcı söylentiler yok, bu nedenle genel üçlü lens kurulumunun hemen hemen aynı kalacağını varsaymak güvenlidir. Bu gerçekten sürpriz değil; Apple, telefoto lensini 12 Pro Max’te daha yeni geliştirdi, bu yüzden onu hemen 10x yakınlaştırma ile değiştirmek pek mümkün değil (Samsung’un S21 Ultra yakınlaştırma sırasında iPhone’un kıçını tekmelemesine rağmen). Bununla birlikte, erken bir söylenti, iPhone’da daha uzun bir “periskop yakınlaştırma” görebileceğimizi, ancak bunun 2022’ye kadar hiç görünmeyebileceğini öne sürdü.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 13’ün Kamerasısından Neler Beklemeliyiz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör