OnePlus’ın Yeni Telefonları 23 Mart’ta Çıkacak

blank
OnePlus'ın Yeni Telefonları 23 Mart'ta Çıkacak

İçerik: OnePlus’ın Yeni Telefonları 23 Mart’ta Çıkacak

OnePlus’ın Yeni Telefonları 23 Mart’ta Çıkacak: OnePlus, sonraki telefonları için resmi bir lansman tarihi açıkladı: OnePlus 9 serisi, 23 Mart’ta saat 10: 00’da resmi olarak duyurulacak. Aynı zamanda, İsveçli kamera üreticisi Hasselblad ile cihazların kamera sistemlerini iyileştirmek için bir ortaklığı onaylıyor – bu daha önce sızdırılmış ve ima edilmiş bir şey.

Şimdiye kadar söylentiler, kavisli 1440p 120Hz ekran, 45W hızlı şarj ve ters kablosuz şarj özellikli bir OnePlus 9 Pro’nun duyurusuna işaret etti. OnePlus’ın “seri” ürün lansmanına yaptığı referans, bu ayın sonunda birden fazla cihazın piyasaya çıkacağını doğruluyor gibi görünüyor. Lordumuz 2021’in bu yılında şaşırtıcı olmayan 5G onayı da var.

Hasselblad ortaklığına gelince, ayrıntılar çok umut verici değil. İki şirket, “geleceğin amiral gemisi OnePlus cihazları için yeni nesil akıllı telefon kamera sistemlerini birlikte geliştirmek” için üç yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu, yaklaşan 9 serisi cihazları içerir. Başlangıç ​​olarak, şirketler kameraların renk reprodüksiyonunu daha doğal görünecek şekilde değiştirdiklerini iddia ediyorlar.

9 serisi ayrıca yeni bir Sony IMX789 sensör kullanacak ve Samsung S21 Ultra ve iPhone 12 Pro ve Pro Max’in de içerdiği 12 bit RAW görüntü yakalama sunacak. Bu, bu kadar büyük miktarda veriyi yakalamak ve saklamak için ileriye doğru atılmış güzel bir adımdır ve işlem sonrası için faydalıdır.

Ancak standart bir RAW dosyası – 12 bit olan bile olsa – yerel kamera uygulamasıyla normal bir JPEG görüntüsü çekmekten keyif alacağınız hesaplamalı fotoğrafçılığın avantajlarını kaçırır. Bu hesaplama tekniklerinin ve RAW görüntü yakalamanın avantajlarını birleştiren Apple’ın ProRAW gibi bir şey sunmak daha da iyi olacaktır. OnePlus’ın burada tanımladığı gibi görünmüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OnePlus’ın Yeni Telefonları 23 Mart’ta Çıkacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lenovo ThinkPad X1 Extreme, RTX 3080 İle Beraber Geliyor

Lenovo ThinkPad X1 Extreme, RTX 3080 İle Beraber Geliyor:Lenovo, ünlü ince ve hafif karbon fiber …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör