Volkswagen, Apple’ın Araba Projesinden Korkmadığını Açıkladı

blank
Volkswagen, Elektrikli Araç Pilleriyle İlgili Projelerini Sundu

İçerik: Volkswagen, Apple’ın Araba Projesinden Korkmadığını Açıkladı

Volkswagen, Apple’ın Araba Projesinden Korkmadığını Açıkladı: Apple elektrikli bir otomobille devam ederse, Volkswagen bunun için fazla endişelenmeyecektir. Reuters’a göre, VW başkanı Herbert Diess, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung’a yaptığı bir röportajda şirketinin bir Apple otomobilinden “korkmadığını” söyledi. CEO, otomobil endüstrisinin “tek hamlede devralabileceğiniz” bir teknoloji sektörü olmadığını söyledi. Apple masaya ne getirmişse, “bir gecede” baskın olmayacaktı.

Diess, piller, tasarım ve yazılım konusunda yetenekli olduğu için Apple’ın bu alana girmesinin mantıklı olacağını söyledi. Söylentiler, Apple’ın daha fazla menzil sunacak “çığır açan” bir pil tasarımına bahse girdiğini gösteriyor. Daha güvenli olabilir ve kobalt kullanımını ortadan kaldırarak daha etik olabilir (bazen çocuk işçiliği kullanılarak çıkarılır). LiDAR ve diğer teknolojiler ona kendi kendine sürüş yetenekleri kazandıracaktı.

Apple, bir arabayı üretime sokmak için çok sayıda engelle karşı karşıyadır. Özerkliğe sahip gelişmiş bir EV yapmanın zorluklarına ek olarak, arabaları veya bileşenleri kendileri üretmeyecekse ortakları da ayarlaması gerekiyor – ve Hyundai artık Apple ile bir ekip oluşturma hakkında konuşmadığını söyledi. Bildirilen 2024 hedefi hala yıllar uzakta ve şu anda devrim niteliğinde olan herhangi bir teknoloji o zamana kadar mütevazı olabilir.

Aynı zamanda VW fazla rahat etmek istemeyebilir. Palm CEO’su Ed Colligan’ın 2006’da Apple’ın akıllı telefon işine “öylece girmeyeceğini” söylediğini hatırlıyor musunuz? Ve Palm’a ne olduğunu hatırlıyor musun? Apple, bir ürün kategorisine girdiğinde rekabet ortamını sarsma geçmişine sahiptir. VW, elektrikli arabalarda Palm’ın telefonlarda olduğundan kesinlikle daha güçlü bir konuma sahip olsa da, konumunun tartışılmaz olduğunu varsaymak istemeyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen, Apple’ın Araba Projesinden Korkmadığını Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı. Uber, 2017’de Londra’da 2025’e kadar tamamen elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör