Almanya, Kutu Açılan Oyunları Yasaklayabilir

blank
Almanya, Kutu Açılan Oyunları Yasaklayabilir

İçerik: Almanya, Kutu Açılan Oyunları Yasaklayabilir

Almanya, Kutu Açılan Oyunları Yasaklayabilir:

Başka bir Avrupa ülkesi yakında video oyunu ganimet kutularına yasal kısıtlamalar getirebilir. Der Spiegel ve Eurogamer’in raporuna göre, Almanya Federal Meclisi, ganimet kutularını 18 yaş üstü oyunlarla sınırlandıran, yenilenmiş bir Gençlik Koruma Yasasını kabul etti. Yasaya göre, “kumar benzeri mekanizmalar” çocuklar için çok fazla risk oluşturmaktadır.

Revize edilmiş yasanın hala Federal Konsey’den (Federal Konsey) onay alması gerekiyor, ancak ilerlerse ilkbahar kadar erken yürürlüğe girebilir.

EA gibi geliştiriciler, kumarla bağlantılarını uzun süredir reddediyorlar, ganimet kutularını Kinder yumurtalarına ve diğer ikramları içinde sürprizlerle benzetiyorlar. Eleştirmenler, bu savunmaları reddettiler, stüdyoları, nadir kozmetik ürünler veya kazan-kazan avantajları vaatleriyle kullanıcıları sömürmek için ganimet kutusu mekaniği tasarlamakla suçladılar.

Bu, Belçika’da olduğu gibi tam bir yasak değildir, ancak yine de Almanya’da satılan oyunlar üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir. Oyun mağazaları daha sıkı yaş kontrolleri uygulamak zorunda kalabilir ve geliştiricilerin ülkedeki ganimet kutularına erişimi sınırlaması veya mekaniği tamamen kaldırması gerekebilir. Bu sistemleri FIFA 21’in Ultimate Team modu gibi oyunlarda temel hale getiren EA gibi yayıncılar için özellikle zarar verici olabilir – oyunun yaş derecelendirmesini 3’ten 18’e yükseltmesi ve izleyicilerin bir kısmını kesmesi gerekecekti. .

Diğer ülkeler de aynı şeyi yapabilir. İngiltere hükümetinin unsurları, kumar gibi ganimet kutularına muamele edecek düzenlemeler için çağrıda bulundu. Öyleyse, geliştiriciler ganimet kutuları hakkında daha da zor kararlarla karşılaşabilir. Bir yaratıcı bu yarı rastgele paketlere ne kadar bağlı olursa olsun, yeterli sayıda hükümet kutuları kullanışsız hale getirirse geri adım atmaya karar verebilirler.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Almanya, Kutu Açılan Oyunları Yasaklayabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör