Apple, 2030’da AR Kontakt Lenslerini Piyasaya Sunacak

blank
Apple, 2030'da AR Kontakt Lenslerini Piyasaya Sunacak

İçerik: Apple, 2030’da AR Kontakt Lenslerini Piyasaya Sunacak

Apple, 2030’da AR Kontakt Lenslerini Piyasaya Sunacak:

Apple, sırayla 2022, 2025 ve 2030’a kadar söylenti karma gerçeklik başlığını, artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerini ve artırılmış gerçeklik kontakt lenslerini piyasaya sürebilir. Apple’ın karma gerçeklik başlığı ve artırılmış gerçeklik gözlükleri için planları bir süredir haberlerde yer alıyor, ancak artırılmış gerçeklik kontakt lensleri yeni görünüyor. Gelişmenin, Cupertino merkezli şirketin karma gerçeklik başlığının 15 kamera modülü ile geleceğini söyleyen endüstri analisti Ming-Chi Kuo tarafından paylaşıldığı bildirildi.

Analist Kuo’ya atıfta bulunan 9to5Mac’in raporu, Apple’ın söylentilere göre karışık gerçeklik başlığından başlayarak, kulaklığın gelişmiş artırılmış gerçeklik sağlamak için 15 kamera modülüyle geleceğini söylüyor. Bu modüllerden sekizinin AR video deneyimleri için olduğu, altı modülün “yenilikçi biyometrikleri” etkinleştirdiği ve bir modülün nesneleri belirli bir sahnede konumlandırmaya izin vermek için çevreyi algılamaya yönelik olduğu söyleniyor. Analist ayrıca, kulaklıklı mikrofon setinin bileşenlerinin cihazlar için kamera lens modülleri sağlayan Tayvanlı bir şirket tarafından sağlanacağını söyledi.

Karma gerçeklik başlığı, optik modüllerle birlikte Sony’nin Micro-OLED ekranlarını kullanabilir. 2022’de yaklaşık 1.000 dolara (kabaca 73.000 Rs) başlayabilirler. MacRumors tarafından hazırlanan ayrı bir rapora göre, kulaklık 100 ila 200 gram ağırlığında olabilir ve yerleşik bilgi işlem ve depolama özelliklerine sahip olabilir. Analist, kulaklığın şu anda piyasada bulunan VR ürünlerinden çok daha iyi bir deneyim sunabileceğini söyledi.

Analist, artırılmış gerçeklik gözlükleri için henüz bir prototip bulunmamakla birlikte 2025’te piyasaya sürülebileceklerini söyledi. Karma gerçekliğe kıyasla daha çok “mobil” bir ürün gibi olacak optik bir şeffaf AR deneyimi sağladıkları söyleniyor. kulaklık.

Son olarak, söylentilere göre artırılmış gerçeklik kontakt lensleri için, Kuo’ya atıfta bulunan MacRumors tarafından hazırlanan başka bir rapor, Apple’ın bunları 2030’da piyasaya süreceğini ve bunların muhtemelen herhangi bir yerleşik bilgi işlem gücüne veya depolamaya sahip olmayacağını söylüyor. Ancak analist, kontakt lenslerin garantili bir ürün olmadığını ve daha çok bir öngörü olduğunu söyledi.

Apple, bu söylentilere konu ürünler hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı ve uzun yıllar ileriye dönük tahminlerin bir kısmıyla birlikte, işlerin muhtemelen değişeceğini ve gelişeceğini söylemek güvenlidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, 2030’da AR Kontakt Lenslerini Piyasaya Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir: Dolby Atmos uzamsal ses düğmesini çevirdikten kısa bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör