Audi, Q4 E-Tron’un Yeni Araç Ekranını Tanıttı

blank
Audi, Q4 E-Tron’un Yeni Araç Ekranını Tanıttı

İçerik: Audi, Q4 E-Tron’un Yeni Araç Ekranını Tanıttı

Audi, çoğunlukla modern SUV titreşimleri sunan ve Audi’nin araçlarına giren birkaç yeni teknolojiyi içeren bir sonraki EV’si Q4 E-Tron’un iç mekanını ortaya çıkardı.

Audi’nin Salı günü lansmanını yaptığı şeyin en önemli parçası, daha geniş bir görüş alanı ve daha doğru ve gelişmiş animasyonlar sunan, sürücünün önünde yeni bir artırılmış gerçeklik baş üstü ekranı. Audi’nin kullanımda verdiği bazı örnekler:

AR sistemi, sürücünün bir tarafa çok fazla sürüklendiğini bildirmek için şerit işaretleyicisinin üzerine kırmızı bir çizgi yerleştirir;
uyarlanabilir hız sabitleyici kullanılırken öndeki aracı takip eden bir animasyon;
Sürücünün görüş alanına parlak mavi bir ok yerleştiren adım adım navigasyon.
Audi, bu yeni AR sisteminin Q4 E-Tron’daki sensörlerden 1.000’den fazla “sinyal” çekerek bu AR öğelerini tam olarak nereye yerleştireceğinizi – ve engebeli bir yüzeyde sürseniz bile onları yerinde tuttuğunu söylüyor. – bu biraz güven verici. Küçük olan ve yalnızca aracın o anki hızı gibi nispeten statik bilgiler gösteren bir uyarı ekranı olduğunda bu bir şeydir. Görüş alanı artar ve dinamik grafiklerle uğraşmaya başlar başlamaz, bu unsurların gerçek dünyaya gerçekten bağlıymış gibi görünmesi gerçekten önemli hale gelir, aksi takdirde işler dikkat dağıtabilir – veya daha kötüsü, kafa karıştırıcı olabilir – gerçekten hızlı.

Audi’nin bunu tam olarak ne kadar iyi başardığı ise belli değil. Şirket, yalnızca AR ekranının birkaç simülasyonunu çalışırken gösterdi. Neye benzediğini anlamak için Nisan ayında Q4 E-Tron’un tam olarak ortaya çıkmasını beklememiz gerekecek ve gerçekten de insanlar SUV’yi sürmeye başlayana kadar.

Q4 E-Tron ayrıca – bir seçenek olarak – çapraz olarak 11.6 inç ölçen Audi’nin araçlarından birine yerleştirdiği en büyük dokunmatik ekrana sahip. Standart dokunmatik ekran, Audi’nin son araçlarında bulunan en yaygın 10,1 inç boyutudur ve direksiyon simidinin arkasında da 10,25 inçlik bir sürücü ekranı vardır.

Q4 E-Tron’un direksiyon simidinin de yeni olduğu ve Audi’nin fiziksel düğmeleri arkadan aydınlatmalı dokunmaya duyarlı düğmelerle takas ettiği. Bir düğmeye basma hissini simüle etmek için dokunsal geri bildirim vardır ve bunlardan bazıları sürücü ekranındaki listelerde gezinmek için kaydırılabilir. Tüm bunlara rağmen, Q4 E-Tron’un kokpiti, bazı elektrikli araçlarda olmayacak şekilde hala fiziksel düğmelerle süslenmiş durumda.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi, Q4 E-Tron’un Yeni Araç Ekranını Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı. Uber, 2017’de Londra’da 2025’e kadar tamamen elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör