Bethesda Artık Resmi Olarak Xbox’ın Bir Parçası Oldu

blank
Bethesda Artık Resmi Olarak Xbox'ın Bir Parçası Oldu

İçerik: Bethesda Artık Resmi Olarak Xbox’ın Bir Parçası Oldu

Bethesda Artık Resmi Olarak Xbox’ın Bir Parçası Oldu:

ABD ve Avrupa Birliği’ndeki düzenleyicilerden onay aldıktan sadece birkaç gün sonra, Microsoft ve ZeniMax Media bunu resmileştirdi. Bethesda Softworks’ün ana şirketi, 7.5 milyar dolarlık bir anlaşmanın tamamlanmasının ardından artık Xbox’ın bir parçası.

Anlaşma, Xbox portföyüne id Software, Arcane ve Bethesda Game Studios dahil olmak üzere sekiz stüdyo daha ekledi. Bu stüdyolar tarafından geliştirilen hangi oyunların PC ve Xbox’a özel olacağı görülmeye devam ediyor, ancak kesinlikle PlayStation, Switch veya diğer platformlara çıkmayacak bazı oyunlar olacak.

“Bethesda yaratıcı ekiplerinin eklenmesiyle, oyuncular Xbox konsollarının, PC’nin ve Game Pass’in gelecekte Xbox ve PC oyuncularına özel olacak bazı yeni oyunlar da dahil olmak üzere yeni Bethesda oyunlarını deneyimlemek için en iyi yer olacağını bilmelidir. “Xbox şefi Phil Spencer bir blog yazısında yazdı.

Xbox ve Bethesda anlaşmayı açıkladığında, Sony ile önceki anlaşmalara uyacaklarını doğruladılar. Deathloop ve GhostWire: Tokyo, sınırlı bir süre için PlayStation 5 konsoluna özel olmaya devam edecek. Gelecekteki oyunlar Xbox dışı veya PC platformlarında piyasaya sürülebilir, ancak Xbox ve Bethesda bunlara “duruma göre” karar verecek. Şu anda Bethesda, The Elder Scrolls VI ve Starfield adlı yeni bir franchise üzerinde çalışıyor.

Spencer, Xbox’ın yeni stüdyolarının bu yılın ilerleyen günlerinde neler üzerinde çalıştığı hakkında daha fazla paylaşacağını belirtti. Daha önce söylendiği gibi, Microsoft bu haftanın ilerleyen günlerinde Xbox Game Pass’e daha fazla Bethesda oyunu ekleyecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bethesda Artık Resmi Olarak Xbox’ın Bir Parçası Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Oyunda 600 Milyon Saat Harcadı

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Oyunda 600 Milyon Saat Harcadı: Geliştirici, Twitter’da Cyberpunk 2077 oyuncularının şu ana …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör