Chrome OS, 10. Yıldönümü İçin Yeniden Tasarlanıyor

blank
Chrome OS, 10. Yıldönümü İçin Yeniden Tasarlanıyor

İçerik: Chrome OS, 10. Yıldönümü İçin Yeniden Tasarlanıyor

Chrome OS, 10. Yıldönümü İçin Yeniden Tasarlanıyor:

Google, Chrome OS’nin 10. doğum gününü kutlamak için bugün bir yenilemeyi ve platformu çok daha kullanışlı hale getirecek yeni bir araç setini duyuruyor. Unutmayın, kopyaladığınız son beş şeyi hatırlayan yeni bir pano, Android cihazınıza erişimi kolaylaştırmak için bir Telefon Merkezi ve Yakındaki Paylaşımı desteklemek.

Telefon Hub’ı, telefonunuzun kontrollerine erişmenizi ve pil ömrü ve veri bağlantısı gibi şeyler için durumunu görmenizi sağlayan küçük bir panodur. Chromebook’unuzu, Android cihazınızı kaybettiğinizde çaldırmak için kullanmanın yanı sıra, tek tıklamayla tethering özelliğini etkinleştirebilir ve telefonunuzdaki son Chrome sekmelerini görebilirsiniz. Dizüstü bilgisayardan metin gönderip almaya devam edebilirsiniz (bunu daha önce Mesajlar uygulamasıyla zaten yapabiliyordunuz).

İki yeni özellik, Android ve Chrome OS cihazlarına sahip olanlar için hayatı biraz daha kolaylaştırıyor. Öncelikle, WiFi senkronizasyonu, şifreleri yeniden girmek zorunda kalmadan telefonunuzda veya diğer Chromebook’larda kullandığınız güvenilir ağlara otomatik olarak bağlanmanıza izin verir. Ve önümüzdeki aylarda, Yakındaki Paylaşım, Chromebook’unuz ile internet bağlantısı olmayan (Bluetooth veya yerel WiFi üzerinden) diğer Chrome OS veya Android cihazlar arasında dosya paylaşımını etkinleştirmek için geliyor.

blank

Google ayrıca Chrome OS’deki ekran yakalama aracını güçlendirerek Hızlı Ayarlar panelinden erişimi kolaylaştırıyor. Artık ekranınızda tam olarak ne kopyalamak istediğinizi ana hatlarıyla belirleyebilir ve tümü panonuza kaydedilecek olan ekran kayıt videoları oluşturabilirsiniz. Bahsetmişken, pano artık kopyaladığınız beş şeye kadar saklayabilir ve bunlara yeni Tote özelliğinden erişebilirsiniz. Bu, ekran görüntülerine ek olarak sizin ve Google’ın ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz tüm dosyalar için bir saklama bölgesidir. Kolay erişim için dosyaları Totes’e sabitleyebilirsiniz; bu, kontrol listeleri veya referans sayfaları gibi sık gönderdiğiniz şeyler için kullanışlı olacaktır.

Yeniden tasarımın bir parçası olarak Google, yerleşik uygulamalara daha kolay erişmek ve simgeleri yenilemek için medya denetimlerini doğrudan Hızlı Ayarlar paneline entegre ediyor. Uygulamalar ve tarayıcınız arasında dosya, resim ve bağlantı paylaşmak biraz daha kolay hale geliyor – artık desteklenen web sitelerinde Paylaş’ı tıkladığınızda, içeriğinizi doğrudan gönderebileceğiniz uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Ekranınızda bir şeyi çevirmek, tanımlamak veya dönüştürmek istediğinizde, sağ tıkladığınızda Hızlı Cevaplar bir panelde açılır, böylece başka bir sekme açmanıza gerek kalmaz.

Şirket ayrıca, sekiz sanal çalışma alanı için destek ekleyerek ve aralarında geçişi kolaylaştırmak için yeni bir Genel Bakış modu getirerek Masalar özelliğini güncelliyor. Artık, dizüstü bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, çeşitli Masalardaki pencereleriniz geri yüklenecek, böylece iş akışınızda yeniden hızlı bir şekilde yeniden kurulabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chrome OS, 10. Yıldönümü İçin Yeniden Tasarlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör