Hyundai Şık ve Sportif Crossover SUV Modeli BAYON’u Tanıttı

blank
Hyundai Şık ve Sportif Crossover SUV Modeli BAYON'u Tanıttı

İçerik: Hyundai Şık ve Sportif Crossover SUV Modeli BAYON’u Tanıttı

Hyundai, yeni crossover SUV modeli BAYON’u resmen tanıttı. Tamamen Avrupa pazarı için geliştirilen BAYON, markanın SUV ürün yelpazesinin genişletilmesinde önemli bir rol oynayacak. BAYON, kompakt bir gövde tipine, geniş bir iç mekana ve uzun bir güvenlik ekipmanı listesine sahiptir. Ayrıca gelişmiş bağlanabilirlik özellikleriyle mükemmel mobilite çözümleri sunan otomobil, segmentindeki beklentileri rahatlıkla karşılayabiliyor.

Hyundai’nin mevcut SUV modellerinde şehir isimlerinin stratejisini sürdüren BAYON, adını Fransa’daki Bask Ülkesinin başkenti Bayonne’den alıyor. Ülkenin güneybatısındaki şirin tatil beldesi Bayonne, Avrupalı ​​müşterilerin beklentilerini karşılayacak kalitede tamamen Avrupa için üretilmiş bir modele ilham veriyor.

Hyundai Motor Europe Pazarlama ve Üründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Andreas-Christoph Hofmann, “SUV gövde tipi dünya çapında popülaritesini artırmaya devam ederken, Hyundai bölgedeki artan talebe hızla yanıt vermek için yepyeni bir model üretti” dedi. . “BAYON, kullanışlı bağlantı ve güvenlik özellikleri, şık tasarımı ve Hyundai imzalı 48 volt hafif hibrit teknolojisi ile segmentinde öne çıkıyor.”

Farklı bir tasarım
Hyundai BAYON, rakiplerinden çok daha farklı bir tasarıma sahip. Konfor ve kullanılabilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan otomobil, göz alıcı oranlara ve güçlü grafik özelliklere sahip. Bu sayede diğer modellerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Hyundai SUV ailesinin en son tasarım ürünü olan BAYON, oran, mimari, stil ve teknoloji arasında harika bir uyum sergiliyor. Hyundai’nin yeni tasarım kimliği Sensuous Sportiness çerçevesinde hazırlanan otomobil, şık görünümü yenilikçi çözümleriyle birleştiriyor.

BAYON, öndeki geniş ızgarasıyla kendini ifade etmeye başlıyor. Izgaranın her iki yanında tabana ve yana doğru açılan geniş hava açıklıkları bulunmaktadır. Gündüz sürüş farları, kısa ve uzun farlar olmak üzere üç bölümden oluşan aydınlatma grubu, araca şık bir ambiyans katıyor. Gündüz yanan farlar, ferahlık hissini vurgulamak için kaputun sonuna doğru konumlandırılmıştır. Ön tamponun altındaki gri bölüm, otomobilin karakteristik SUV kimliğini pekiştiriyor. BAYON’un yanında dinamik bir omuz çizgisi var. Kama şeklindeki bu sert ve keskin çizgi, ok şeklindeki arka lambalar, tavana doğru uzanan C sütunu ve arka kapıya doğru bir çizgi şeklinde geçiş yapan yatay çizgi ile mükemmel bir uyum içindedir. Yandaki bu sert ve keskin çizgiler sayesinde üstün bir mimari sunan tasarım felsefesi, araca da ferahlık hissi veriyor.

Otomobilin arkasında ise tamamen farklı bir tasarım özelliği ile karşılaşıyoruz. Daha önce hiçbir Hyundai modelinde kullanılmayan bu tasarım çizgisi, tıpkı öndeki gibi otomobilin genişliğini ve SUV hissini açıkça ortaya koyuyor. Arka farlar oklar şeklinde verilirken ortaya siyah bir kısım yerleştirilmiş. Bu köşeli çizgiler ve siyah kısım sayesinde hacim vurgulanırken, gövde ile tampon arasındaki ters ve eğik geçişler görsel olarak benzersiz ve etkileyici bir tasarım sunuyor. LED arka farlar ve gri difüzör, bu canlı kısmı destekleyen bir diğer unsur. SUV gövde tipine göre geliştirilen alüminyum alaşımlı jantlar, donanım seviyesine bağlı olarak 15, 16 ve 17 inç çapında BAYON’da verilmektedir. Hyundai BAYON, üretim hattına toplam dokuz dış renk seçeneği ile girecek. İsteğe bağlı olarak iki tonlu tavan rengiyle de satın alınabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Şık ve Sportif Crossover SUV Modeli BAYON’u Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör