İnternet Hızınızı En İyi Test Eden Web Siteleri

blank
İnternet Hızınızı En İyi Test Eden Web Siteleri

İçerik: İnternet Hızınızı En İyi Test Eden Web Siteleri

Birçok internet kullanıcısı, evdeki internet paketindeki hızın tutarlı ve günlük olarak elde ettikleri hız olduğunu varsayar, ancak bu her zaman böyle değildir. Hızlar tipik olarak gün boyunca dalgalanır ve en yoğun kullanım zamanlarında yavaşlayabilir. Sağlayıcınız genel ağ performansını korumak için veri sınırlarını zorlarsa veya bağlantıları kısarsa, hızlarınız da düşebilir.

Neyse ki, evinizin internet hızlarına göz kulak olmanın kolay bir yolu var ve bu bir internet hız testi ile. Çevrimiçi olarak seçebileceğiniz çok sayıda ücretsiz seçeneğiniz var ve hatta yönlendiricinizi kurmak için kullandığınız aynı uygulamadan birini çalıştırabilirsiniz. Çoğu durumda, bir test çalıştırmak tek tuşa basmak kadar kolay.

İşte sizin için derlediğimiz internet hız ölçüm siteleri:

Ookla

blank

Tutarlılık konusunda güçlü bir üne sahip olan ve web’deki ilk hız testlerinden biri olan Ookla hız testi favorilerimizden biri. Popülerliğin yanı sıra, temel bir kullanıcının bir hız testinden ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğu için Ookla’yı seviyoruz: doğruluk, hız testi geçmişinizi görüntüleme yeteneği (bir hesap oluşturduğunuzda), bağlanabileceğiniz çok sayıda sunucu ve hatta kullanışlı bir uygulama Android veya iOS cihazınızdan hız testi yapmak gibi özellikleri bu web sitesinde bulabilirsiniz.

Ookla, yıllar içinde yeni özellikler ve yetenekler ekleyerek zamana ayak uydurma konusunda da iyi bir iş çıkardı. Kısa süre önce hizmet, ağınızın 4K video akışlarını yönetme yeteneğini ölçen videoya özgü bir hız testi yayınladı. Ayrıca Windows’ta ve bir Apple TV’de çalıştırabileceğiniz uygulamalara da sahiptir.

Bunların hepsi, siz temel hız testlerini çalıştırırken Ookla’nın banner reklamları görüntülediğini söyledi. Bu şaşırtıcı değil, ancak test sırasındaki bağlantınızın gücüne bağlı olarak sonuçlarınız üzerinde hafif bir etki yaratabilir.

Fast.com

blank

Fast.com bir başka harika geniş bant testidir ve arayüz olabildiğince basit ve anlaşılırdır. Ancak, en büyük avantajlarından biri, Netflix’e ait olmasıdır. Bu ilk başta tuhaf görünebilir, ancak aslında onu çevrimiçi yayıncılar için harika bir seçim yapan şey budur, çünkü test, bağlantınızın Netflix’i arabelleğe almadan maksimum çözünürlükte yayınlayacak kadar güçlü olup olmadığını kontrol etmek için yapılandırılmıştır.

Fast.com bazıları için harika bir araç olsa da, tüm kullanıcılar için en yararlı test olmayacaktır. Temel arayüzün kullanımı kolaydır, evet, ancak diğer hız testlerinde bulacağınız bazı gelişmiş ayarlardan ve ölçümlerden de yoksundur. En önemlisi, testiniz için hangi sunucuya bağlanmak istediğinizi belirtemezsiniz.

Speedof.me

blank

Sadece hızlara değil, tutarlılığa da bir bakış sunan bir test arıyorsanız, Speedof.me gitmenin yoludur. Ookla’ya benzer şekilde, test arayüzü, yükleme ve indirme hızlarınızdaki dalgalanmaları gösterme konusunda harika bir iş çıkarır. Zamanla, bu, özellikle Speedof.me sonuçlarınızı önceki testlerle karşılaştırmanıza izin verdiği için, bağlantınızda bir şeylerin yanlış gittiğini fark etmeyi kolaylaştırabilir. Mobil uyumlu web sitesi, telefonunuzda testler yapmak için de harikadır ve hareket halindeyken bir uygulama indirmeden hızlı bir hız testi yapmanıza olanak tanır.

Speedof.me yine de mükemmel bir seçenek değil. Başlangıç olarak, hangi sunucuyla bağlanacağınızı manuel olarak seçme seçeneği yoktur. Ve ev ağı sizin gücünüz değilse, görselleştirilmiş veriler Fast.com gibi bir şeyden daha kafa karıştırıcı veya bunaltıcı görünebilir, bu da size bir sayı verir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İnternet Hızınızı En İyi Test Eden Web Siteleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Başkan Biden, TikTok ve WeChat’e Yönelik Yaptırımları İptal Etti

Başkan Biden, TikTok ve WeChat’e Yönelik Yaptırımları İptal Etti: Başkan Biden, eski Başkan Trump’ın TikTok …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör