Kia, Yeni Elektrikli Aracı EV6’yı Tanıttı

blank
Kia, Yeni Elektrikli Aracı EV6'yı Tanıttı

İçerik: Kia, Yeni Elektrikli Aracı EV6’yı Tanıttı

Kia, Yeni Elektrikli Aracı EV6’yı Tanıttı:

Kia, otomobil üreticisinin E-GMP platformunu temel alan ilk modeli olan ve yakında piyasaya çıkacak olan elektrikli aracı EV6’ya gölgeli bir bakış attı. Şirket, modelin birkaç teaser fotoğrafını yayınladı ve Autoblog’un belirttiği gibi, dört kapılı bir crossover’ın siluetini kavisli çizgiler ve stilize edilmiş LED ışıkları ile gösteriyor. Kia, EV6 ile ilk kez Ocak ayında, 2027 yılına kadar yedi elektrikli araç sevk etme planlarını açıkladığında ve “Sürdürülebilir mobilite seçenekleri” yaratan bir şirket olma çabalarının bir parçası olarak “Motorlar” ı resmen adından çıkardığında alay etti.

Otomobil üreticisi, E-GMP platformunu parça sahibi Hyundai Motor Group ile paylaşıyor. Şimdiye kadar, tüm EV’leri mevcut platformlardan uyarlandı, ancak E-GMP, sıfırdan kendi elektrikli modellerini oluşturmalarına izin verecek. E-GMP üzerine inşa edilen araçlar, 400V veya 800V’de şarj edebilecek. Yaklaşık 500 kilometrelik (310 mil) bir menzile sahip olacaklar ve fişe takıldıktan sonra sadece beş dakika içinde 100 km’lik (62 mil) sürüş menzili ekleyebilme özelliği ile “sadece 18 dakikada yüzde 80’i” şarj edebilecekler. , çift yönlü şarj kabiliyetine sahip olacaklar, bu da onların en yoğun kullanım saatlerinde şebekeden güç çekmelerine veya pillerinin gücünü tekrar şebekeye boşaltmalarına olanak tanıyor. Hyundai’nin yakın zamanda piyasaya sürülen Ioniq 5 de E-GMP’ye dayanıyor ve EV6 ile platformun üzerine inşa edilecek gelecek 23 modelden biri.

blank

EV6’yı tanıtmanın yanı sıra Kia, elektrikli araçlar için yeni adlandırma şemasını da açıkladı. Gelecekte, otomobil üreticisinin tüm tamamen elektrikli modelleri, “EV” ön ekiyle başlayacak ve ardından otomobilin dizilimdeki konumuna karşılık gelen bir sayı gelecek. Autoblog, Kia’nın EV6’yı 15 Mart’ta piyasaya süreceğini, böylece aracın gerçekte nasıl göründüğünü görmek için bu kadar uzun süre beklemenize gerek kalmayacağını söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kia, Yeni Elektrikli Aracı EV6’yı Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör