Microsoft’un Bu Hafta Bethesda İçin Planlarını Açıklayacak

blank
Microsoft'un Bu Hafta Bethesda İçin Planlarını Açıklayacak

İçerik: Microsoft’un Bu Hafta Bethesda İçin Planlarını Açıklayacak

Microsoft’un Bu Hafta Bethesda İçin Planlarını Açıklayacak:

Microsoft’un ZeniMax satın alması, düzenleyicilerden her şeyi açıkça aldığına göre, Xbox’ın Game Pass müşterileri için anlaşmanın ne anlama geldiğiyle ilgili daha fazla ayrıntı sağlamak için hazırlandığı bildirildi. Özellikle, VentureBeat’e konuşan kaynaklara göre, Perşembe günü bir video sunumunda çok sayıda Bethesda oyununun yakında abonelik hizmetine gideceği ortaya çıkacak.

Ayrıca, oyun stüdyoları kimliği ve Arkane’yi de içeren daha geniş ZeniMax listesinden gelecekteki ve sözleşmeye göre uygun oyunların lansman sırasında Game Pass’te mevcut olacağını vurgulayacaktır. Video oyunu sahibi şirketin gözlerini sulandıran serisinde Bethesda’nın ikonik dizisi The Elder Scrolls and Fallout, id’nin Doom and Quake ve Arkane’s Dishonored and Prey yer alıyor.

Şu anda belirsiz olan şey, Microsoft’un münhasırlık sorununu bir kenara bırakıp bırakmayacağıdır. Xbox şefi Phil Spencer daha önce Bloomberg’e, Bethesda’nın Sony ile Deathloop ve Ghostwire: Tokyo’yu sınırlı bir süre için PlayStation 5 münhasırları olarak yayınlamasının onurlandırıldığını söylemişti. Bu arada şirket, Starfield gibi gelecek Bethesda oyunlarını Xbox, Windows PC’ler ve Game Pass’e getirmeyi planlarken, diğer konsollardaki sürümler için “duruma göre” bir yaklaşım sergilemeyi planlıyor. Merakla beklenen diğer Bethesda oyunları arasında The Elder Scrolls 6 ve yeni bir Indiana Jones oyunu.

VentureBeat, Xbox ve Bethesda arasındaki görüşmelerin devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde video sunumunu duyurmayı planladığını ekliyor. Şirketlerin ayrıca bu yaz arka arkaya düzenlenecek ayrı E3 vitrinlerine ev sahipliği yapmayı planladıkları bildiriliyor. O zamana kadar Microsoft, ZeniMax satın alma işlemini tamamlamış olmalıydı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft’un Bu Hafta Bethesda İçin Planlarını Açıklayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör