Tesla, Teksas’ta 100 MW’lık Bir Enerji Projesi İnşa Ediyor

blank
Tesla, Teksas'ta 100 MW'lık Bir Enerji Projesi İnşa Ediyor

İçerik: Tesla, Teksas’ta 100 MW’lık Bir Enerji Projesi İnşa Ediyor

Tesla, Teksas’ta 100 MW’lık Bir Enerji Projesi İnşa Ediyor:

Amerikalı teknoloji devi, radar altında Teksas’ta bir enerji depolama projesi inşa ediyor. Tesla’nın yan kuruluşu Gambit Energy Storage, Houston’ın 40 mil güneyinde bulunan yaklaşık 20.000 nüfuslu bir kasaba olan Angleton’da, şirketin modüler Megapack’lerini kuruyor. Tamamlandığında, 100 MW’lık kurulum yaklaşık 20.000 eve güç sağlayabilecektir. Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT), Bloomberg’e sitenin Haziran ayının başında çalışmaya başlayabileceğini söyledi.

Tesla’nın bu projenin halka açık yüzü olarak neden bir yan kuruluşu kullandığı açık değil. Şirket için türünün ilk örneği değil. 2017’de Güney Avustralya’da 100MWh’lik bir pil çiftliği kurdu. Şu anda, devam etmekte olan Bay Area Moss Landing projesi için California’daki Pacific Gas and Electric’i Megapacks ile tedarik ediyor.

Ancak projenin zamanlamasında hata yoktur. Geçen ay, benzeri görülmemiş kış havası Teksas’ın çoğunu elektriksiz bıraktı. Elektrik şebekesi büküldüğünde Tesla CEO’su Elon Musk, ERCOT ile dalga geçmek için Twitter’a gitti. Eyaletin elektrik şebekesinin yaklaşık yüzde 90’ını yöneten ve geçen ayki neredeyse başarısızlığın ardından yoğun incelemeye giren organizasyon için “O R’yi kazanmıyorum” dedi. Musk’a, takipçilerinden biri tarafından, Teksas’ta Avustralya’da inşa edilen bir Tesla’ya benzer bir pil depolama projesinin mümkün olup olmadığı soruldu. Evet, dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Teksas’ta 100 MW’lık Bir Enerji Projesi İnşa Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör