Valheim Oyunu Beş Haftada 5,7 Milyon Kopya Sattı

blank
Valheim Oyunu Beş Haftada 5,7 Milyon Kopya Sattı

İçerik: Valheim Oyunu Beş Haftada 5,7 Milyon Kopya Sattı

Valheim Oyunu Beş Haftada 5,7 Milyon Kopya Sattı:

Valheim tam beş hafta önce Steam’de canlı yayına girdi ve o zamandan beri yanıyor. Iron Gate’in Viking hayatta kalma simülasyonu, Erken Erişim’de yalnızca bir ay sonra satılan 5 milyon kopyaya ulaşarak ve eşzamanlı aktif oyuncular açısından Dota 2 gibi devasa oyunları geride bırakarak listelerde roket attı.

Valheim için Steam incelemeleri, aşikar bir hayranlık ve rahatlama duygusu yayıyor. Oyuncular, oyunun kapsamına, derinliğine ve atmosferine hayran kalarak Minecraft’ı ilk oynadıkları zamanla duyguyu düzenli olarak karşılaştırıyor ve sadece beş geliştiriciden oluşan bir ekibin böylesine sürükleyici bir deneyimi 1 GB’lık bir indirmeye nasıl sığdırmayı başardığını sorguluyor. Valheim, oyuncuları efsanevi İskandinav canavarları, açık denizler, avcılık ve zanaatkarlıkla dolu geniş, prosedürel olarak oluşturulmuş bir dünya olan orijinal Viking arafında serbest bırakıyor. Yoğun ama affedicidir; aksiyon dolu ama barışçıl.

Iron Gate bugüne kadar 5,7 milyondan fazla Valheim kopyası sattı. Geliştirme ekibinde hala sadece beş kişi var.

Iron Gate kurucu ortağı Henrik Tornqvist, Engadget’e “Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” dedi. “Lansmandan bu yana buralarda işler oldukça telaşlı hale geldi.”

blank

Tornqvist ve stüdyonun kurucu ortağı Richard Svensson, milyonlarca yeni beta test cihazından gelen hata raporlarının akışını idare edecek bir QA yöneticisi de dahil olmak üzere birkaç kişiyi daha işe almak istiyor. Aksi takdirde, viral video oyunlarının gerçek büyükbabası olan Goat Simulator’dan sorumlu olan Coffee Stain Publishing’den destek alıyor.

Svensson, 2017’de bir yan acele olarak Valheim üzerinde çalışmaya başladı. O ve Tornqvist, gün geçtikçe İsveç stüdyosu Pieces Interactive’de meslektaşlardı, ancak 2018’in başlarında Svensson tamamen Valheim’a odaklanmak için ayrıldı.

Tornqvist, “2018’in sonunda onunla güçlerini birleştirmek için de ayrıldım,” dedi. “Iron Gate şirketini Nisan 2019’da kurduk ve o zamana kadar Valheim’ı nereye götürmek istediğimizi hemen hemen biliyorduk.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Valheim Oyunu Beş Haftada 5,7 Milyon Kopya Sattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör