Adobe Photoshop Artık M1 Mac’lerde Mevcut

blank
Adobe Photoshop Artık M1 Mac'lerde Mevcut

İçerik: Adobe Photoshop Artık M1 Mac’lerde Mevcut

Adobe Photoshop Artık M1 Mac’lerde Mevcut:

Intel’in yongalarını kendi başına bıraktığından beri, Apple’ın M1 Mac’leri her zaman Rosetta 2 emülatöründen daha iyi performans gösterme eğiliminde olan optimize edilmiş uygulamalar alıyor. Photoshop, resmi olarak birçok görev için daha hızlı beta paketinden çıktığı için bugün başka bir büyük yerel sürümü işaret ediyor. Adobe, açılış ekranının anında kaybolmasıyla, yerel uygulamayı başlattığınız andan itibaren değişikliklerin hemen fark edilmesi gerektiğini söylüyor. Genel olarak, yeni Mac uygulaması görevleri önceki nesil sistemlere göre 1,5 kata kadar daha hızlı çalıştırabilir. Genel olarak bu, dosyaları açarken ve kaydederken, filtreleri çalıştırırken ve “içeriğe duyarlı dolgu” ve “konu seç” gibi yoğun işlemlerde uygulanmalıdır.

Ancak, Adobe yerel uygulamayı olabildiğince çabuk çıkarmak istediği için Photoshop’un en yeni özelliklerinden bazıları henüz atlamayı yapmadı. Bu nedenle, “bulut belgelerini düzenlemeye davet et” ve “önceden ayarlanmış eşitleme” gibi şeyleri beklemeniz gerekecek – ya da bunlar olmadan yapabiliyorsanız Rosetta 2 öykünmesine geri dönebilirsiniz. Adobe, daha önce Premiere Pro ve Lightroom uygulamalarını yeni seri için yayınlamış olan Apple’ın en yeni Mac’lerini benimsemekte hızlı davrandı.

Yeni M1 uygulamasının yanı sıra Adobe, iPad için iki yeni özelliği bir araya getiren bir Photoshop güncellemesi yayınlıyor. Son 60 gün içinde otomatik olarak kaydedilen eski dosyalara göz atmanıza ve geri dönmenize olanak tanıyan bulut belgeleri sürüm geçmişini ve dosyalar üzerinde çevrimdışı çalışabilmeniz için yerel olarak bulut belgelerini indirme becerisini içerir. Aynı özellik, yalnızca çevrimiçi bir belge oluşturarak iPad’inizde yer açmanıza da olanak tanır.

Ayrıca Adobe, “süper çözünürlük” özelliğini Photoshop’taki Camera Raw eklentisine ekliyor. Makine öğrenimi destekli yazılım, grafik kartınıza dokunarak, kaliteden ödün vermeden bir görüntüyü ölçeklendirmenize olanak tanır. Süper çözünürlük yakında Lightroom ve Lightroom Classic’te de sunulacak. Adobe, manzara görüntüleri, sanat stillerini taklit eden sinir filtreleri ve gökyüzü değiştirme seçeneği oluşturmanıza olanak tanıyan bir araç dahil olmak üzere Photoshop genelinde yapay zeka ile geliştirilmiş özellikleri serpiştiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Adobe Photoshop Artık M1 Mac’lerde Mevcut

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör