Apple, Münih’teki Yeni Tesisine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

blank
Apple, Münih'teki Yeni Tesisine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

İçerik: Apple, Münih’teki Yeni Tesisine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

Apple, Münih’teki Yeni Tesisine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak:

Apple, kalbinde yeni bir Avrupa Silikon Tasarım Merkezi olan Almanya’nın Münih kentinde büyük bir Ar-Ge projesine 1 milyar Euro’nun (1.2 milyar $) üzerinde para akıtıyor. 30.000 metrekarelik tesis, iPhone üreticisinin 5G’yi ve modemler gibi gelecekteki kablosuz teknolojileri oluşturmakla görevlendirilen genişleyen hücresel bölümüne ev sahipliği yapacak. Apple, Münih şehir merkezindeki binanın diğer küresel ofisleri gibi yüzde 100 yenilenebilir enerji ile çalışacağını söylüyor. Bir blog gönderisine göre, önümüzdeki üç yıl içinde 1 milyar € ‘yu harcamayı planlayan şirket, 2022’de yeni Avrupa sitesine taşınmaya hazırlanıyor.

Münih, Apple’ın Avrupa’daki en büyük mühendislik merkezidir, bu nedenle, yaklaşık 4.000 çalışanı ve 40 ülkeden güç yönetimi tasarımı ve uygulama işlemcileri üzerinde çalışan yaklaşık 1.500 mühendis ile genişleme mantıklı. Bavyera Tasarım Merkezi ayrıca iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac’ler için özel silikon yarattı.

Almanya aynı zamanda Apple’ın tedarik zincirinin ayrılmaz bir parçasıdır: Teknoloji devi, aralarında telefon ve otomotiv çip devi Infineon, AirPods pil üreticisi Varta ve reçinesi kullanılan kimyasal şirket DELO’nun da bulunduğu 700’den fazla yerel şirketle 15 milyar Euro’nun (17.9 milyar $) üzerinde harcama yaptı iPhone 12 Pro gibi daha yeni ürünlerde Face ID teknolojisinde.

Yeni bir 5G iPhone yaşam döngüsünün hemen ardından gelen duyurunun zamanlaması, Apple’ın iş ortağı Intel’in işlemcileri yerine MacBook’larında kendi M1 çiplerini benimseme kararı ve elektrikli bir araç planladığına dair sürekli söylentiler de aynı derecede önemli. Daha genel olarak, Apple’ın genişlemesi, pandeminin neden olduğu yarı iletken kıtlıklarının mükemmel bir fırtınası – otomobil üretimi, oyun konsolları ve akıllı telefonlarda çıktıya zarar verme – ve çip üretim endüstrilerini güçlendirmek isteyen ABD, Çin ve Avrupa dahil olmak üzere küresel güçler arasındaki mücadelenin ortasında geliyor. ve dijital egemenliklerini savunuyorlar.

Apple şefi Tim Cook, “5G teknolojisinin yeni sınırlarını keşfetmekten dünyaya güç, hız ve bağlantı sağlayan yeni nesil teknolojilere kadar, Münih mühendislik ekiplerimizin keşfedeceği her şey için daha fazla heyecanlanamazdım” dedi. . “Münih kırk yıldır Apple’a ev sahipliği yapıyor ve bu topluluğa ve Almanya’ya yolculuğumuzun bir parçası olduğu için minnettarız.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Münih’teki Yeni Tesisine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör