HİSAR-O + Füzesi En Yüksek İrtifadan Hedefini Vurdu

blank
HİSAR-O + Füzesi En Yüksek İrtifadan Hedefini Vurdu

İçerik: HİSAR-O + Füzesi En Yüksek İrtifadan Hedefini Vurdu

HİSAR-O + Füzesi En Yüksek İrtifadan Hedefini Vurdu: Prof.Dr.İsmail Demir Hisar-O + Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi, bugün Türkiye’de bugüne kadar yapılan en uzak menzil ve en yüksek irtifa testinde bir yıkım hedefi olduğunu bildirdi. doğrudan vuruş başarıyla geçti.

Başkan Prof.Dr.İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda HİSAR-O + Orta İrtifa Hava Savunma Sisteminin son testleri hakkında bilgi verdi.

Testin kapsamına dikkat çeken Başkan Demir, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“HİSAR-A + Sisteminin teslim edilmesinin ardından HİSAR-O + Orta İrtifa Hava Savunma Sistemimiz, hava hedefine doğrudan vurarak ve yok ederek, ülkemizde bugüne kadar yapılan en uzak menzil ve en yüksek irtifa testini başarıyla geçmiştir. Katkıda bulunan proje ortakları ASELSAN ve ROKETSAN başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunarız. “

Sabit birlikleri ve kritik tesisleri koruyacak
Türkiye’nin milli tesislerinin Tek + Sisteminde geliştirdiği HİSARI, Türkiye’nin orta irtifa hava savunma ihtiyacını ortadan kaldırmak için kullanılacak. Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda ASELSAN, ROKETSAN ve diğer paydaşların çalışmaları ile geliştirilen sistem, özellikle sabit birimler ve kritik tesisler için hava savunması sağlayacak.

Sistem, sabit ve döner kanatlı uçakların, seyir füzelerinin, insansız hava araçlarının ve havadan yere füzelerin oluşturduğu tehditleri her türlü hava koşulunda ortadan kaldırmayı hedefliyor.

HİSAR-O + Sistemi hedef tespit, sınıflandırma, tanımlama, takip, komuta kontrol ve yangın kontrol fonksiyonlarını gerçekleştirebilir. Sistem aynı zamanda en ileri teknoloji ile gelecekte yeni ihtiyaçların ve özelliklerin eklenmesine de izin verir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: HİSAR-O + Füzesi En Yüksek İrtifadan Hedefini Vurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Bayraktar AKINCI TİHA İlk Atış Testini Başarıyla Tamamladı

Bayraktar AKINCI TİHA İlk Atış Testini Başarıyla Tamamladı: BAYKAR’ın yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği Bayraktar …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör