TikTok İnternet Zorbalığını Engellemek İstiyor

blank
TikTok, Şiddet Videolarının Erişimini Sınırlandırıyor

İçerik: TikTok İnternet Zorbalığını Engellemek İstiyor

TikTok İnternet Zorbalığını Engellemek İstiyor:

TikTok, platformunda zorbalığı ve tacizi azaltmayı amaçlayan yeni özellikler sunuyor: yeni yorum kontrolleri ve kötü yorumları caydırmak için uygulama içi yönlendirmeler.

Uygulama, kullanıcılara kliplerinin altında görünmeden önce tüm yeni yorumları onaylama yeteneği vermek için yorum filtreleme araçlarını genişletiyor. Değişiklikle birlikte, hesap sahibi onaylayana kadar yeni yorumlar gizlenecek. Şirket, kullanıcıların yorumları anahtar kelimelere göre filtrelemesine zaten izin verdiğini, ancak yeni ayarın ek bir kontrol katmanı sağladığını belirtiyor.

blank

TikTok ayrıca, zorbalığı gerçekleşmeden önce proaktif olarak durdurmayı amaçlayan bir özellik ekliyor. Uygulama, belirli bir yorumun kurallarını ihlal edebileceğini algıladığında, kullanıcılardan yayınlamadan önce “yeniden düşünmelerini” ister. Bu özellik, Instagram tarafından yaratılana benzer ve potansiyel olarak kurallara aykırı bir açıklama tespit ettiğinde kullanıcıları uyarır. Instagram gibi, TikTok da kullanıcıların söz konusu yorumu yayınlamasını engellemeyecek, ancak onlara kelimelerini değiştirme fırsatı verecektir.

TikTok, son aylarda zorbalık konusundaki kurallarını sıkılaştırdı. Şirket, zorbalık ve tacizle mücadele politikalarına daha fazla ayrıntı eklemek için Aralık ayında topluluk yönergelerini güncelledi. Ayrıca, şirkete içerik politikaları ve moderasyon kuralları konusunda tavsiyelerde bulunan bir grup dışarıdan uzmanla birlikte çalışıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok İnternet Zorbalığını Engellemek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör