Apple, Parler’in App Store’a Geri Dönme Talebini Reddetti

blank
Apple, Parler'in App Store'a Geri Dönme Talebini Reddetti

İçerik: Apple, Parler’in App Store’a Geri Dönme Talebini Reddetti

Apple, Parler’in App Store’a Geri Dönme Talebini Reddetti:

Görünüşe göre Parler’ın App Store sürgünü devam edecek. Bloomberg, Apple’ın kısa süre önce uygulamanın iPhone’lara geri dönme teklifini “son derece sakıncalı içeriği” gerekçe göstererek reddettiğini bildirdi.

Apple, ABD Kongre Binası’ndaki ayaklanmalardan kısa bir süre sonra, ilk olarak Parler’ı Ocak ayında App Store’dan atmıştı. Apple, o sırada uygulamanın içerik denetimini iyileştirmesi ve tehlikeli ve nefret dolu içeriği platformundan uzak tutmak için daha fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi. Şirket, “App Store İnceleme Yönergeleri ile uyumlu bir güncelleme alana ve hizmetinizdeki tehlikeli ve zararlı içeriği etkili bir şekilde denetleme ve filtreleme yeteneğinizi gösterene kadar” askıya alma işleminin geçerli olacağını söyledi.

Bloomberg’e göre Apple, Parler’in geçen ay App Store’a yeniden katılma konusundaki son teklifini reddetti. Apple’ın Parler’a politikalarının en son yinelemesinin “App Store İnceleme yönergelerine uymak için yeterli” olmadığını söylediği bildirildi.

Sorun sadece Parler’in politikaları değil, uygulamanın hâlâ Apple’ın ele almasını istediği türden “son derece sakıncalı içerikle” dolu olması gerçeğidir. Apple, Parler’a “Aslında, basit aramalar, ırk, din ve cinsel yönelimle ilgili aşağılayıcı terimlerin ve Nazi sembollerinin kolayca tanımlanabilen saldırgan kullanımları da dahil olmak üzere son derece sakıncalı içerik ortaya koyuyor” dedi.

Parler, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak daha sonra uzun bir açıklama yaparak, “kullanıcıların konuşma, düşünce ve dernek özgürlüklerini kullanmalarına izin verirken aynı zamanda saygı duyarak hoş, partizan olmayan bir sosyal medya platformu sağlama misyonunu tekrarladı. mahremiyetleri. “

Parler’a göre, “O zamandan beri Apple’ı, şiddeti tehdit eden veya teşvik eden içeriği tespit etmek ve kaldırmak için algoritmik filtreler ve insan incelemesinin bir kombinasyonunu nasıl birleştirdiğimizi göstermek için görevlendirdik. Ayrıca, bireysel kullanıcılara şu konularda güç veren yeni özelliğimizi de açıkladık. ırk, cinsiyet, cinsel yönelim veya din gibi değişmez ve ilgisiz özelliklere dayalı kişisel saldırıları filtreleme seçeneği …. Parler, App Store’a geri dönmek için Apple ile çalışmaya devam etmeyi umuyor ve umuyor. “

“Konuşma özgürlüğü” uygulaması, Apple’dan ve Google’ın uygulama mağazalarından atıldıktan ve Amazon Web Hizmetlerinden çıkarıldıktan sonra da ileriye dönük bir yol bulmaya çalışıyor. Parler’ın web sitesi artık yedekleniyor ve çalışıyor, ancak geleceği belirsizliğini koruyor. CEO John Matze Şubat ayında kovuldu ve Bloomberg şimdi tüm iOS geliştiricileri de dahil olmak üzere diğer yedi personelin de serbest bırakıldığını bildirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Parler’in App Store’a Geri Dönme Talebini Reddetti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör