Elon Musk Sadece Bir Günde 25 Milyar Dolar Kazandı

blank
Elon Musk Sadece Bir Günde 25 Milyar Dolar Kazandı

İçerik: Elon Musk Sadece Bir Günde 25 Milyar Dolar Kazandı

Elon Musk yeni bir dönüm noktasına ulaştı: Bir günde 25 milyar dolar kazanarak rekor kırdı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Tesla’nın Salı günü yaptığı yüzde 20’lik sıçrama – bir yıldan uzun süredir en büyüğü – milyarder kurucunun servetini 174 milyar dolara çıkardı ve dünyanın en zengin kişisi Jeff Bezos ile boşluğu kapattı. Hepsi teknoloji endüstrisinden gelen en büyük servet kazanan ilk 10 şirket, toplamda 54 milyar dolar ekledi.

Nasdaq 100 Endeksini zirveden yüzde 11 düşüren üç haftalık düşüşün ardından, ABD teknoloji hisseleri Salı günü neredeyse tüm göstergelerin üyelerini kaldıran muhteşem bir ralli düzenledi. Bezos’un Amazon’undaki artış, net değerini 180 milyar dolara çıkararak 6 milyar dolar kazanmasına yardımcı olurken, Çinli çevrimiçi alışveriş platformu Pinduoduo Inc.’den Colin Huang da neredeyse aynı miktarda para ekledi.

Bir günde 25 Milyar Dolar
Musk ve Bezos, Tesla’nın kurucusunun servetinin 210 milyar dolara ulaştığı Ocak ayında devralmasından bu yana Bloomberg servet endeksinde üst sıralarda yer almak için mücadele ediyor. O zamandan beri Bezos, elektrikli otomobil üreticisinin hisselerinin yüzde 36’ya kadar düşmesiyle dünyanın en zenginleri unvanını yeniden kazandı. Şimdi iki kodaman arasında 6 milyar dolardan az fark var.

Salı günü Tesla, hisse senedi satın almayı öneren New Street Research analisti Pierre Ferragu’nun güncellemesinden ve Bitcoin’de bir ralliden de faydalandı.

Kazançlar, Aralık ayında Hindistan’ın Mukesh Ambani’sini Asya’nın en zengin kişisi olarak görevden alan ve Ocak ayında Warren Buffett’i geride bırakarak dünyanın altıncı en zengin üyesi olan Çin’in şişelenmiş su kralı Zhong Shanshan’ın dikkate değer düşüşü ile tezat oluşturuyor. Zhong şu anda yılın en büyük kaybeden oyuncusu ve Bloomberg sıralamasında ilk 15 listesinden düştü. Tencent’ten Pony Ma, neredeyse 64 milyar dolarlık servetiyle Çin’in en zengini olmaya geri döndü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk Sadece Bir Günde 25 Milyar Dolar Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör