Twitter, iOS ve Android’de Yeni Özelliklerini Test Ediyor

blank
Twitter, iOS ve Android'de Yeni Özelliklerini Test Ediyor

İçerik: Twitter, iOS ve Android’de Yeni Özelliklerini Test Ediyor

Twitter, iOS ve Android’de Yeni Özelliklerini Test Ediyor:

Telefonunuzda Twitter zaman çizelgenize bir dahaki sefere göz attığınızda, hizmetin resimleri işleme biçiminde küçük ama etkili bir değişiklik fark edebilirsiniz. Küçük bir iOS ve Android kullanıcıları alt kümesiyle Twitter, tam boyutlu resim önizlemelerini test etmeye başladı ve kullanıcıların zaman çizelgesi görüntülerini orijinal en boy oranlarında görmelerine olanak tanıdı.

Bugünün testine başlamadan önce Twitter, zaman çizelgenizde tekdüzelik sağlamak için 16: 9 olmayan tüm görüntüleri kırptı. Bir tweet’in yalnızca bir görüntü içermesi ve nispeten standart bir en boy oranında olması koşuluyla, değişiklik, onu bütünüyle görmek için bir görüntüye dokunmanıza gerek kalmayacak şekilde yapacaktır. Teorik olarak, bu, zaman çizelgenizde gezinme deneyimini daha akıcı hale getirmelidir.

Ek olarak şirket, insanların iPhone veya Android cihazlarından 4K kalitesinde görüntüler yüklemelerine olanak tanıyan bir özelliği de test ettiğini duyurdu. Ayarlar menüsünün “Veri kullanımı” bölümünde, yüksek kaliteli resim yüklemelerini etkinleştirmek için bir geçiş göreceksiniz.

Twitter için resimleri görüntüleme şeklini değiştirmek küçük bir şey gibi görünebilir, ancak yine de önemli bir şey. Yıllar geçtikçe, hizmetin görüntüleri nasıl işlediğine dair birçok şikayet oldu. Geçen yıl, insanlar Twitter’ın görüntü kırpma algoritmasının siyah yüzler yerine beyaz yüzlere odaklandığını keşfettiklerinde bunlar doruk noktasına ulaştı. Twitter Baş Tasarım Sorumlusu Dantley Davis, “Bu testle, bu yeni yaklaşımın daha iyi olup olmadığını ve görüntülü tweetler için ‘ne görürsen onu alırsın’ deneyimi sağlamak için hangi değişiklikleri yapmamız gerektiğini öğrenmeyi umuyoruz,” dedi. Ölçek.

Twitter, kırpma değişikliğinin tüm kullanıcılara ne zaman yol açacağını söylemedi. Her testte olduğu gibi, şirket işleri olduğu gibi tutmaya karar verebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, iOS ve Android’de Yeni Özelliklerini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör