Elon Musk Geçen Hafta 27 Milyar Dolar Kaybetti

blank
Elon Musk Geçen Hafta 27 Milyar Dolar Kaybetti

İçerik: Elon Musk Geçen Hafta 27 Milyar Dolar Kaybetti

Elon Musk Geçen Hafta 27 Milyar Dolar Kaybetti:

Elon Musk’ın net değeri, geçtiğimiz hafta teknoloji hisselerinin sertleşmesi ve Tesla hisselerinin çarpıcı yükselişinin hızla çözülmesiyle düştü.

Wall Street, borçlanmayı daha pahalı hale getirebilecek artan tahvil getirileri konusunda giderek gerginleşiyor. Bu, kurumsal karlara zarar verebilir, bu nedenle yatırımcılar, Tesla gibi yüksek büyüme oranına sahip ancak riskli teknoloji hisselerinde geçtiğimiz yıl devraldıkları bazı pozisyonları tersine çevirmeye başladılar.

Tesla’nın (TSLA) hisseleri geçen hafta% 11,5 düştü. Tesla’nın hisselerinin yaklaşık% 18’ine sahip olan Musk, bu devasa satışın büyük bir kısmını üstlendi.
Bloomberg’in Milyarderler Endeksi’ne göre Musk’ın serveti geçen hafta 27 milyar dolar düştü. Net değerindeki düşüş, Bloomberg’e göre, Dyson’ın kurucusu James Dyson’ın sahip olduğu servetin tamamına kabaca eşit.

Musk ve Amazon (AMZN) CEO’su Jeff Bezos, Ocak ayından bu yana Bloomberg’in dünyadaki en zengin insanlar listesinin üstüne yer değiştiriyor. Ancak Musk şu anda uzak bir ikinci sırada yer alıyor: Bezos’un 177 milyar dolarlık net değerine kıyasla 157 milyar dolar. Musk, gezegendeki en zengin üçüncü kişi olmaya devam eden Microsoft’un

(MSFT) kurucusu Bill Gates’in 21 milyar dolar önünde olmaya devam ediyor.
Tesla’nın hisseleri 2020’de% 743 değer kazanarak borsadaki en değerli şirketler listesinde 5. sıraya yükseldi. Ve hisse senedi, 2021’in ilk haftalarında yükselmeye devam etti ve 26 Ocak’ta 883,90 $ ‘lık rekor bir yüksek kapanışa% 25 daha yükseldi. Ancak hisse senetleri o zamandan beri değerlerinin neredeyse üçte birini kaybetti ve onları sıkı bir şekilde ayı piyasası bölgesine yerleştirdi.

Düşüş, Tesla’nın piyasa değerini Facebook (FB) ve Berkshire Hathaway’in (BRKA) arkasında, ancak JPMorgan Chase’in (JPM) önünde 7 numaraya gönderdi. Cuma günü, Aralık ayının başından bu yana ilk kez hisseyi 600 doların altında kapattı. Pazar öncesi işlemlerde hisse senetleri% 3 daha düştü.

Tesla’nın hisseleri düşmeye devam etse bile Musk, 2021 ve sonrasında çok daha zengin olmaya devam ediyor.
2020’de her biri 8.4 milyon Tesla hissesi satın almak için dört hibe aldı. Bunların her biri, Musk’ın hisse başına 70 dolarlık satış fiyatı hesaba katılarak Cuma kapanış fiyatından 4.5 milyar dolar değerindeydi. Musk muhtemelen bu yıl her biri 2020’de aldığı kadar büyük ve kazançlı üç ek opsiyon hibesi alacak.

Musk hiçbir seçeneğini kullanmadı. Yöneticiler genellikle bunları süresi dolacakları zaman veya nakit serbest bırakmak için kullanırlar. Musk, Tesla hisselerini asla satmadı.
Musk ayrıca özel olarak sahip olunan SpaceX’in en büyük hissedarıdır. Şirket, Şubat ayında yeni bir finansman turunu tamamladı. Ayrıntıları açıklamamakla birlikte, yayınlanan çok sayıda rapor, 850 milyon $ ‘lık topladığının şirketin değerlemesini% 60 artırarak 74 milyar $’ a çıkardığını söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk Geçen Hafta 27 Milyar Dolar Kaybetti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör