Google, Chrome 89’un Hız İçin Tasarlandığını Söylüyor

blank
Google, Chrome 89'un Hız İçin Tasarlandığını Söylüyor

İçerik: Google, Chrome 89’un Hız İçin Tasarlandığını Söylüyor

Google, Chrome 89’un Hız İçin Tasarlandığını Söylüyor:

Google, Chromium blogundaki yeni bir gönderide Chrome 89 sürümünün tarayıcının Mac, Windows ve Android’deki bellek kullanımını ve yükleme sürelerini nasıl iyileştirdiğini tartıştı. Teknoloji devi, tarayıcının platformlar arasında bellek kullanma ve atma konusunda artık daha akıllı olduğunu söylüyor – örneğin, ön plandaki sekmenin, önceden kaydırdığınız büyük resimler gibi aktif olarak kullanmadığı belleği artık atıyor.

Ayrıca güncelleme, Chrome’un bir süredir diğer platformlarda zaten yaptığı macOS için arka plan sekmelerinde tarayıcının bellek ayak izini de küçültüyor. Google, özellikle macOS için, arka plandaki sekmeler için Apple Energy Impact skorunda yüzde 8’e kadar bellek tasarrufunda ve yüzde 65’e kadar iyileşme görüyor. Bunlar, daha sessiz fanlara sahip daha serin bir Mac’e dönüşür. Chrome 89 artık Android ve 64 bit Windows’ta her yerde şirketin kendi gelişmiş bellek ayırıcısı olan PartitionAlloc’u kullanıyor. Bu değişiklik sayesinde, tarayıcı yanıt hızını yüzde 9’a kadar artırdı ve Windows’ta yüzde 22’ye varan bellek tasarrufu sağlıyor.

Chrome ekibi, yeni Play ve Android yeteneklerinin tarayıcıyı daha az kilitlenme için yeniden paketlemesine izin verdiğini ve daha yeni Android cihazlar için daha kararlı olması için tarayıcıyı yeniden oluşturduğunu söyledi. Ayrıca, Android’de Chrome’un başlatılmasını yüzde 13’e kadar daha hızlı hale getirmek için “Dondurularak Kurutulmuş Sekmeler” adlı bir özellik tanıttı. Dondurulmuş Sekmeler, sekmelerinizin hafif bir sürümünü kaydederek çalışır – yaklaşık bir ekran görüntüsü boyutundadır, ancak yine de kaydırmayı ve yakınlaştırmayı destekler ve bağlantıları tıklanabilir tutar. Ekran görüntüsü benzeri sekmeler, Chrome’u ilk çalıştırdığınızda ve gerçek sekmeler arka planda yüklenirken görünür, böylece sayfaların eskisinden daha hızlı yüklendiğini görebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Chrome 89’un Hız İçin Tasarlandığını Söylüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu: Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör