Google, Haritalar’a Katkıda Bulunmanıza İzin Verecek

blank
Google, Haritalar'a Katkıda Bulunmanıza İzin Verecek

İçerik: Google, Haritalar’a Katkıda Bulunmanıza İzin Verecek

Google, Haritalar’a Katkıda Bulunmanıza İzin Verecek: Google, Haritalar’ı daha bilgilendirici ve doğru hale getirmenize yardımcı olabileceğiniz üç yeni yolu duyurdu; bu, insanların evlerinden çıkmadan önce çevrimiçi olarak yerleri kontrol ettikleri bir zamanda daha kullanışlı hale getirecek. Başlangıç olarak, teknoloji devi, sizi yerel işletmeler için daha fazla yorum bırakmaya teşvik etme umuduyla ülke çapında bir meydan okuma düzenliyor.

ABD’de bir Android cihazınız varsa, önümüzdeki ay içinde “Yerel Aşk yarışmasına” katılabileceksiniz. Google Haritalar uygulamasındaki Katkıda bulun sekmesine gittiğinizde 100.000 işletmeyi güncelleme hedefine katkıda bulunma seçeneğini göreceksiniz. Derecelendirmeler ve incelemeler bırakabilmenin yanı sıra, bir kuruluşun mağaza saatleri gibi bilgilerini de onaylayabilir / güncelleyebilirsiniz.

blank

Google ayrıca, önümüzdeki haftalarda Haritalar’da bir kuruluşun fotoğraflarını yüklemenize olanak tanıyan yeni bir özelliği de kullanıma sunuyor. Kısa bir metin açıklamasıyla bir yerin fotoğraflarını bırakmanıza olanak tanır – örneğin, diğer insanlara bir restoranın dışarıda oturduğunu veya bir yerin cephesini değiştirdiğini göstermek için yorum veya yıldız derecelendirmeleri bırakmak zorunda kalmadan. Haritalar’da bir yere baktığınızda Güncellemeler sekmesinde fotoğrafları görebilirsiniz. Katkıda bulunmak için aynı sekmedeki “fotoğraf güncellemesi yükle” düğmesine dokunun.

Son olarak Google, bir masaüstü düzenleme aracıyla harita değişikliklerini bildirme özelliğini kullanıma sundu. Yan menüden “Düzenle” yi seçerek ve çizgiler çizerek Haritalar’da eksik yolları ekleyebilirsiniz. Araç ayrıca bir yolun yönünü değiştirmenize, yanlış yolları yeniden hizalamanıza ve silmenize ve ayrıca Haritalar’daki bilgiler artık doğru değilse bunları yeniden adlandırmanıza olanak tanır. Herhangi birinin Haritaları düzenlemesine izin vermek riskli olabilir, bu nedenle Google, insanların yanlış bilgi eklemesini önlemek için bunları yayınlamadan önce katkıda bulunan yol güncellemelerini inceleyecektir. Teknoloji devi, bu özelliği önümüzdeki aylarda 80 ülkede kullanıma sunacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Haritalar’a Katkıda Bulunmanıza İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör