Honor 20 Pro Özellikleri ve İncelemesi

blank
Honor 20 Pro Özellikleri ve İncelemesi

İçerik: Honor 20 Pro Özellikleri ve İncelemesi

Honor 20 Pro, birinci sınıf bir akıllı telefon gibi görünüyor, hissediyor ve çalışıyor ve en önemlisi, diğer amiral gemisi telefonların sahip olduğu fiyat etiketi olmadan. Rakiplerine paralarının karşılığını verecek stabil ve güçlü bir orta sınıf akıllı telefon.

Olumlu Tarafları

  • Fantastik dört kamera dizilimi
  • Kullanımı kolay parmak izi sensörü
  • Büyük, canlı ekran

Olumsuz tarafları

  • Kulaklık girişi yok
  • Magic UI looks arayüzü kötü bir tasarıma sahip
  • Delikli kamera ekran alanını küçültüyor

Tasarım

blank

Yüzeyde, Honor 20 Pro herhangi bir standart Android telefondan özellikle farklı görünmüyor – ancak görünüş aldatıcı olabilir ve Honor 20 Pro’nun tasarımında bazı tuhaflıklar var.

Ahize tam olarak artı boyutta değil, ancak yine de büyük – kabaca 154mm x 74mm x 9mm’lik bir gövdeyle, bazı kullanıcılar ekranın üst kısmına ulaşmakta güçlük çekebilir, ancak bu tam olarak taşınması gereken bir yük değil.

Honor 20 Pro ekranı daha sonra ele alacağımız bir şey, ancak telefon% 91,6 oranında etkileyici bir ekran / vücut oranına sahip olsa da, üstte bir hoparlör ve bildirim ışığı barındırmaya yetecek kadar çerçeveye sahip.

Telefonun sağ tarafında, Honor 20 Pro’nun en kullanışlı özelliklerinden birini bulacaksınız: güç düğmesi ve parmak izi sensörü aynı noktada bulunuyor, bu nedenle telefonunuzu elinize alıp güç düğmesine bastığınızda biraz garip hissedebilirsiniz.

Telefonda yer alan bir girinti, bu düğmeyi bakmadan bulmayı kolaylaştırıyor ve hızlı bir sisteme sahip, bu yüzden kendimizi kilidi açarken bulduk ve telefonu bu yana monte edilmiş sensörle, artık yaygın olan ekran içi tarayıcıya göre çok daha hızlı kullanabiliyoruz. Düğme aynı zamanda çoğu elin kullanımını doğal hale getirmek için mükemmel yükseklikte.

Ses rocker, güç düğmesinin üzerinde oturuyor ve telefonun altında bir USB-C bağlantı noktası var – ne yazık ki, Honor View 20’nin sahip olduğu bir şey olan kulaklık girişi yok ve bu, göz önüne alındığında ilginç bir ihmal gibi görünüyor ancak malum, bu daha genç bir kitleye yönelik uygun fiyatlı bir telefon.

Telefonun arkasında dörtlü kamera kurulumu var – bu oldukça belirgin bir çıkıntı yaratıyor ve bu yüzden telefon bir yüzeyde düz durmayacak, ancak bu muhtemelen içindeki tüm teknoloji için ödenmesi gereken küçük bir bedel. .

Honor 20 Pro, arka tarafta parlak, yansıtıcı bir desen oluşturmak için iki renkte mevcuttur – mor gölge ve yeşil, her ikisi de Honor ifadesiyle “Üçlü 3D Mesh” ve kavisli camı kullanır. Kesinlikle biraz gösterişli olan Honor View 20’den daha rafine bir tasarım, ancak sonuç olarak Honor 20 Pro belki biraz daha az dikkat çekici.

Yine de, işlevsellik ve şık tasarım arasında hoş bir dengeye sahip güzel görünümlü bir telefon.

Ekran Özellikleri

blank

Bu telefonla kabul etmeniz gereken bir uzlaşma, ekrandır, çünkü Honor 20 Pro ekranı, rakip cihazlara kıyasla belki biraz daha düşük bir seviyede olabilir.

6.26 inçlik ekran, Huawei P30 telefonlarının OLED’i kadar iyi olmayan LCD Full HD + teknolojisini kullanıyor, bu nedenle büyük bir parlaklık aralığına sahip olmasına ve iyi bir performans sergilemesine rağmen renkleri pek de göstermeyebiliyor, özelleikle de güneş ışığı altında.

Google Pixel 3a veya OnePlus 6 gibi Honor 20 Pro rakiplerinin sırasıyla OLED ve AMOLED ekranlarla daha iyi ekranları var, bu nedenle burada en üst düzey özellikleri alamazsınız ve ekran kalitesi, Düşük fiyat.

Honor 20 Pro’nun ekranına giren çentik yok; Bunun yerine Honor, ‘delikli’ bir kamera kullanmaya karar verdi, bu da lensin ekrandan çıkarıldığı anlamına geliyor – Honor View 20 ve Samsung Galaxy S10 da benzer düzenlemelere sahip.

Honor, bunun sadece 4,5 mm’lik piyasadaki en küçük delikli kamera olduğunu iddia ediyor, ancak ekrandaki delik ile ekranın kenarı arasında kullanılmayan oldukça fazla miktarda gayrimenkul var, bu yüzden aslında ekran. kaybedilen alan, bir çentikte kaybedilecek miktarla yaklaşık aynıdır.

Bu çok büyük bir sorun değil ve ekranın köşesinde “kayıp” alan olması onu gözden uzak, akıldan uzak tutuyor. Genel olarak, ekran günlük kullanım için uygundur ve daha düşük ekranı yalnızca ileri teknoloji bir telefonla doğrudan karşılaştırdığınızda fark edeceksiniz.

Pil ömrü

blank

Telefonu test ederken neredeyse Honor 20 Pro’nun pil ömrünü test etmeyi unutuyorduk ve bunun nedeni pilin aklımızdan çok uzak olmasıydı – ahizenin bir günlük kullanım veya zaman bulma konusunda endişelenmemize hiç gerek kalmadı. yeterince şarj etmek için.

Kağıt üzerinde telefonun 4000mAh gücü iyi görünüyor, ancak harika değil; Ancak pratikte, el cihazının orta ila yoğun kullanımda bir gün dayanabileceğini gördük ve hafif kullanımda iki güne kadar dayanabileceğini tahmin ediyoruz.

Bu etkileyici pil ömrü, LED ekranlardan biraz daha az güç tüketen LCD ekran teknolojisi sayesindedir, ancak uygun kapasite de zarar görmez.

Honor 20 Pro’yu Wi-Fi açıkken tam parlaklıkta 90 dakikalık bir video oynattığımız ve arka planda hesapların eşitlendiği pil testimize soktuğumuzda, pil şarjının% 16’sını kaybetti – bu makul bir performans. Honor 20 Pro’yu en son Google Pixel 3a ile aynı seviyeye koyuyor, ancak sadece% 7 düşen Huawei P30’un çok gerisinde.

22,5 W hızlı şarj pili anında doldurduğu için ahizeyi şarj etmek hızlı bir olaydır – kablosuz şarj yoktur, bu da orta sınıf telefonlar ve premium cihazlar arasındaki temel ayrımlardan biridir, ancak gerçekten bekleyemezsiniz. uygun fiyatlı bir telefonda böyle bir teknoloji.

Kamera

blank

Honor 20 Pro’nun kamera kurulumu, en büyük satış noktalarından biridir – etkileyici dört kamera dizisi, Huawei P30 Pro’nun bu tür bir kamera potansiyeli sunan tek seçenek olduğunu düşünen birçok insanı etkileyecek.

Dört kamera şu şekildedir: Optik görüntü sabitlemeli (OIS) 48MP f / 1.4 ana kamera, geniş açılı lensli 16MP sensör, telefoto lensli ve OIS’li 8MP sensör ve 2MP makro kamera.

Makro kamera dışında tüm bu tür atıcıları diğer telefonlarda gördük – bu, uzaktaki nesnelere ve arka planlara arka plan bulanıklığı eklemek için derinliği algılayan uçuş süresi kamerasına benzer şekilde çalışır. ve esas olarak yakındaki konuların yakın çekim fotoğraflarını çekmek için kullanılır.

blank
Honor Pro 20 ile çekilmiş fotoğraflar

Bu kameraya güvenen yakındaki nesnelerin çektiğimiz resmi harika görünüyordu – sadece lazer otomatik odaklama nesneyi ve arka planı hızlı bir şekilde ayırt etmekle kalmadı, farklı derinliklerdeki arka plan katmanlarını seçti ve ne kadar uzakta olduklarına bağlı olarak bunları uygun şekilde bulanıklaştırdı. vardı. Bu yakın çekim fotoğraflar, bir DSLR veya başka bir “uygun” fotoğraf makinesinde çekilen fotoğraflar için kolayca geçebilir.

Makro kamera yardımcı olsa da, buradaki işin çoğunu yapan ana 48MP kamera – yarım inçlik sensörü çoğu telefon kamerasındakinden daha büyüktür, bu nedenle fotoğrafçı daha fazla ışığı ‘görür’ ve bu nedenle rengi ve ışığı daha iyi alır. . Resimler, daha sonra ele alacağımız çeşitli sahne optimizasyonları olmadan bile harika görünüyordu.

Telefoto lens, makro çekicinin tersine gider ve uzun mesafeli fotoğraflarda uzmanlaşır – karışık sonuçlarla optik olarak 3 kata ve dijital olarak 30 kata kadar yakınlaştırabilirsiniz. İyi ışıklandırmada yakınlaştırılmış fotoğraflar çektiğimizde, derinlik iyi seçildiğinden sonuçların etkileyici olduğunu, ancak bulutlu bir günde olduğu gibi ışık o kadar iyi olmadığında, uzun mesafeli çekimlerin biraz göründüğünü gördük. kirli.

Ultra geniş açılı çekimler de harika görünüyordu ve bu tür bir lense sahip diğer bazı telefonlardan farklı olarak, kalitede, ışıkta veya renk algısında pek bir düşüş olmadı – aslında, bunun yalnızca bir ultra geniş açı olduğunu söyleyebilirdiniz. – Normal çekimde yan yana koyduğunuzda normal bir çekim değil, geniş lens çekimi, çünkü çekimin kenarlarında minimum bozulma var.

blank
Honor Pro 20 ile çekilmiş fotoğraflar

Kamera donanımı etkileyici olsa da, yazılım da, özellikle de Huawei’in sahne optimizasyon aracı çok perişan değil. Bu etkinleştirildiğinde, telefon yeşillik, mavi gökyüzü ve bazı evcil hayvanlar dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerden konuyu tanıyacak ve görüntüleri iyileştirmek için renkleri ve ışığı ince bir şekilde ayarlayacaktır.

Düzenli olarak iyi bir resmi harika bir resme dönüştürdü – ve bazen normalde hayal edemeyeceğimiz fotoğraflar çekmemize yardımcı oldu – 30x yakınlaştırma ile birleştiğinde ‘ay’ optimizasyonu, ayın yüzünün karmaşık ayrıntılarını yakaladı. , nefes kesici çekimler yaratıyor.

Ekranın önündeki “delik”, bazen biraz soluk görünse de, genellikle yüksek kaliteli fotoğraflar çeken 32 MP selfie kamerasına ev sahipliği yapıyor. Delik bir tarafa kapalı olduğu için, çerçevenin ortasında olmak istiyorsanız telefonu hafif bir açıyla tutmanız gerekir, buna alışmadan önce, merkez dışıydı.

Basit arayüz sayesinde kamerayı kullanmak hızlı ve kolaydır, ancak yüksek deklanşör hızları ve hızlı otomatik netleme ile güzel görünümlü fotoğraflar çekmek kolaydır. Sonuçta kamerayı olağanüstü bulduk – bir telefonda Honor 20 Pro’nun fiyatının iki katı kadar iyi, şu anda elinize alabileceğiniz en iyi kameralı telefonlardan biri.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Honor 20 Pro Özellikleri ve İncelemesi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör
trackback
Teknoloji haberleri - 2021’in en iyi telefonları
12/03/2021 17:46

[…] Honor 20 Pro […]