Netflix, Ortak Hesap Kullananların Denetleneceğini Söyledi

blank
Netflix Karışık Oynatma Özelliğini Kullanıma Sundu

İçerik: Netflix, Ortak Hesap Kullananların Denetleneceğini Söyledi

Netflix, Ortak Hesap Kullananların Denetleneceğini Söyledi:

Netflix’in parola paylaşımına karşı gevşek bir duruş sergilediği günler sona eriyor olabilir. The Streamable tarafından tespit edilen bir testte şirket, insanların ana hesap sahibi ile aynı evde olmadıklarını tespit etmesi durumunda hizmete kaydolmalarını isteyen bir bildirim göndermeye başladı. Bildirimde, “Bu hesabın sahibiyle birlikte yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınızın olması gerekir” diyor. Ardından, Netflix’in hesapla ilişkili e-posta adresine veya telefon numarasına gönderdiği bir kodu girerek kimliklerini doğrulamalarını ister. Şirketin kullanım koşulları, platforma erişimi tek bir hane dışında paylaşmayı yasaklamaktadır.

Denemenin, arkadaşların ve ailelerin para biriktirmesini engellemekten çok hesapları güvence altına almakla ilgisi olabileceğine işaret etmeye değer, en azından Netflix’in önerdiği bu. Şirket sözcüsü CNBC’ye “Bu test, Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bunu yapmaya yetkili olmalarını sağlamaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır” dedi.

Tarihsel olarak, Netflix’in hesap paylaşımına karşı aldığı tek önemli önlem, eşzamanlı akışlara sınır koymaktır. Örneğin, şirketin aylık 9 dolarlık temel planıyla, bir seferde yalnızca bir cihaza akış gerçekleştirebilirsiniz, 54 Lira 99 Kuruşluk premium abonelik ise aynı anda dört cihaza kadar izlemenize olanak tanır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Ortak Hesap Kullananların Denetleneceğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör