Overwatch, Xbox’a 120 Hz Seçeneğiyle Geliyor

blank
Overwatch, Xbox'a 120 Hz Seçeneğiyle Geliyor

İçerik: Overwatch, Xbox’a 120 Hz Seçeneğiyle Geliyor

Overwatch, Xbox’a 120 Hz Seçeneğiyle Geliyor:

Bir Xbox Series X veya S sahibiyseniz, Overwatch önemli bir görsel yükseltme aldı. Blizzard, olağan düzeltmeler ve ince ayarlar arasında grafikleri Microsoft’un en son konsolları için optimize eden bir yama yayınladı. Artık çözünürlüğü, kare hızını veya ikisi arasındaki dengeyi önceliklendirmenize izin veren bir “Tercih Edilen Mod” seçeneğine sahipsiniz ve geliştirmeler, sahip olduğunuz sistemden bağımsız olarak önemli olabilir.

“Çözünürlük” modu, potansiyel görüntü kalitesi pahasına netliğe odaklanır; Xbox Series X’te 4K ve 60Hz’de ve S Serisinde 1440p’de (ayrıca 60Hz) zirveye ulaşır. Adından da anlaşılacağı gibi, görüntü kalitesini tercih eder Güçlü bir çözünürlüğü korurken, X Serisinde 60 Hz’de 1440p’ye ve Seri S’de bu hızda 1080p’ye ulaşmak, bu arada, hem görüntü doğruluğu hem de çözünürlükten (X Serisinde 1440p) ödün verirken oyunu oldukça duyarlı 120 Hz’ye iter , S Serisinde 1080p). Elbette bu son moddan yararlanmak için 120Hz veya değişken yenileme hızı desteğine sahip bir TV’ye ihtiyacınız olacak.

Maalesef bu aşamada karşılık gelen bir PlayStation 5 güncellemesinden bahsedilmiyor, ancak bunun “eğer” yerine “ne zaman” olması daha muhtemel.

Bu gerçek bir revizyon değil, ancak güncelleme Overwatch için yine de büyük bir fark yaratabilir. Karakter odaklı takım atıcı, yıldırım hızındaki tepki sürelerine dayanır ve 120Hz, bir anlık görüntüye inmek ile zamansız bir sonla tanışmak arasındaki farkı yaratabilir. Şu anki haliyle, bu artık 120FPS moduna sahip bir avuç konsol oyunundan biri – sadece PC’niz yerine koltukta oynadığınız için kare hızından ödün vermeyi reddedip reddedemeyeceğinizi düşünmeye değer.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Overwatch, Xbox’a 120 Hz Seçeneğiyle Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor:Tony Hawk’un Pro Skater 1 ve 2’si, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör