Alphabet, Bir Süper Kahraman Cihazı Üzerinde Çalışıyor

blank
Alphabet, Bir Süper Kahraman Cihazı Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Alphabet, Bir Süper Kahraman Cihazı Üzerinde Çalışıyor

Alphabet, Bir Süper Kahraman Cihazı Üzerinde Çalışıyor:

Alphabet, yıllar boyunca, bitki koklayan bitki arabası ve balık izleme kameraları gibi bazı vahşi projeleri üstlenmeye çalıştı. Ama şimdi, X laboratuvarı insanlara insanüstü işitme sağlayabilecek bir cihaz üzerinde çalışıyor. Insider’ın ilk bildirdiği gibi, kod adı “Wolverine” olan proje, sensörlerle dolu donanımlar aracılığıyla işitmenin geleceğini araştırıyor. Üyeleri Insider ile isimsiz olarak konuşan ekip, şu anda kalabalık bir odada insanların seslerini nasıl izole edeceklerini veya çevrenizde örtüşen konuşmalar varken bir kişiye odaklanmayı nasıl kolaylaştıracaklarını çözmeye çalıştıklarını söylüyor.

Kulağın tamamını kaplayan cihazlar ve kulağın üstünden çıkıntı yapan cihazlar da dahil olmak üzere cihazda birçok kez yinelediler. Insider, bu yinelemelerin büyük olduğunu, çünkü ekibin yapıya çok sayıda mikrofon dahil ettiğini, ancak daha yeni sürümlerin daha küçük olduğunu söylüyor. Starkey Hearing Technologies ve Eargo’nun yetenekleri de dahil olmak üzere işitme teknolojisi şirketlerinden çok sayıda kişi ekibe katıldı.

Insider, Wolverine ekibinin hedeflerinin, geçen yıl gizlilikten çıkan bir şirket olan Whisper’ın hedefleriyle en yakından örtüştüğünü söylüyor. Bu ekip, kullanıcıların ortamlarına uyum sağlayan bir “ses ayırma motoru” aracılığıyla sesleri izole etmeyi başardı. Bu, laboratuvarın amacının herkesin isteyeceği bir cihaz değil, gelişmiş bir işitme cihazı yaratmak olduğunu gösteriyor.

Insider, Alphabet’in ekibinin tek bir cihaza veya tek bir kullanım alanına odaklanmadığını söylüyor. Ekip, birden çok cihaz ve modelle başarılı bir iş kurmak istiyor, bu nedenle başarılı olursa Google’ın sahip olduğu işitme cihazlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alphabet, Bir Süper Kahraman Cihazı Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek

Microsoft, Windows 10’a Bluetooth Ses Desteği Ekleyecek:Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi, gecikmiş tek bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör