Apple Katlanabilir Bir iPhone Üzerinde Çalışıyor

blank
Apple Katlanabilir Bir iPhone Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Apple Katlanabilir Bir iPhone Üzerinde Çalışıyor

Apple Katlanabilir Bir iPhone Üzerinde Çalışıyor:Apple’ın katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığı bir sır değil. Şirket, neredeyse on yıldır katlanabilir mekanizmalar ve cihazlar için patent tescili yapıyor ve görünürde lansman tarihi yok. Soru, içlerinden herhangi birinin gün ışığını görüp göremeyeceğidir ve eğer öyleyse, ne zaman?

Lansman tarihi değişkenlik gösterebilir
İlk söylentiler, potansiyel bir hedef tarih olarak 2021’e işaret ediyordu, ancak uzun süredir Apple analisti Ming Chi Kuo’nun (MacRumors aracılığıyla) yakın tarihli bir raporu, eğer olursa, 2023’ün daha gerçekçi olabileceğini öne sürüyor. Kuo’ya göre Apple’ın böyle bir cihazı pazara sunmadan önce hala teknoloji ve seri üretim sorunlarını çözmesi gerekiyor, dolayısıyla iki yıllık bekleyiş.

Bu, Samsung’un piyasaya ilk giriş yaklaşımından çok uzak, Koreli şirket son iki yıl içinde zaten üç katlanabilir cihaz piyasaya sürdü: Galaxy Fold, Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip. Microsoft, Motorola ve Huawei gibi diğer üreticiler de kendi katlanabilir cihazlarıyla şapkalarını ringe fırlattılar.

Katlanabilir iPhone nasıl görünecek?
2023 zaman çizelgesi, bu yılın başlarında Bloomberg’in Apple’ın halihazırda katlanabilir bir iPhone ekranının çalışan bir prototipine sahip olduğunu belirten bir raporla eşleşecek. Henüz çalışan bir model olmasa da, şimdiye kadar sahip olduğumuz tek şey olan bir patentten bir adım ötede.

Apple, katlanabilir ekranlar söz konusu olduğunda, origami tarzı katlanır ekran, açılır kapanır ekran ve hatta etrafı saran ekran dahil olmak üzere, güneşin altındaki her patenti almış gibi görünüyor. Ve hangisinin son kesimi yapacağını bilmesek de, hem Kuo hem de Bloomberg mevcut prototipin daha çok 7,5 veya 8 inçlik bir ana ekrana açılan geleneksel bir katlanabilir tasarım olduğu konusunda hemfikir görünüyorlar. Dışında menteşelere sahip Microsoft’un Surface Duo’nun aksine, Apple’ın Galaxy Fold gibi gizli bir menteşe mekanizmasına sahip bir sürekli ekranı olacaktı.

Samsung’un Z Katlama ve Z Flip için kullandığı cam ve plastik karışımı da dahil olmak üzere mevcut kapak malzemelerinin çoğu, tam ekrana katlandığında görünür bir kırışıklık gösteriyor. Bundan kaçınmak için Apple, muhtemelen Apple’ın cam sağlayıcısı Corning’in Ceramic Shield ekranının bir tür bükülebilir versiyonunu oluşturmasını beklemek zorunda kalacaktı. Şirket halihazırda bükülebilir bir cam üzerinde çalışıyor, ancak bunun için bir lansman tarihi açıklamadı.

Katlanan telefonlar genelde pahalı oluyor
Fiyat, bu tür cihazlar için bir başka önemli sorundur. 2.000 $ ‘dan Fold 2, Samsung’un diğer amiral gemisi telefonlarının fiyatının iki katından fazla ve katlanabilir bir iPhone daha ucuz olmazdı. Apple’ın katlanabilir özelliklerinin, diğer markalara karşı rekabet edebilmesi ve iPhone kullanıcılarını tek ekranlı cihazlarından kurtulup katlanabilir cihazlar için daha fazla ödeme yapmaları için ikna edebilmesi için mevcut katlanabilir ve katlanamayan modellerle uyumlu olması gerekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Katlanabilir Bir iPhone Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör