Bitcoin İlk Kez 60.000 $ Bandını Geçti

blank
Bitcoin İlk Kez 60.000 $ Bandını Geçti

İçerik: Bitcoin İlk Kez 60.000 $ Bandını Geçti

Bitcoin İlk Kez 60.000 $ Bandını Geçti:

Kurumsal ağır toplardan sağlanan desteğin artması, dünyanın en popüler sanal para biriminin rekor kırmaya devam etmesine yardımcı olduğu için, Bitcoin Cumartesi günü ilk kez kısa bir süre için 60.000 $ ‘ın üzerine çıktı.

CoinMarketCap web sitesine göre, kripto para birimi 1149 GMT’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.012 $ ‘a ulaştı.

Bitcoin, çevrimiçi ödeme devi PayPal’ın hesap sahiplerinin kripto para birimi kullanmasına izin vereceğini söyleyerek 5.000 $ ‘a yükseldiği geçen yıl Mart ayından bu yana meteorik bir yükseliş yaşadı.

Geçen ay Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla, sanal birime 1.5 milyar dolar yatırım yaparken, Twitter şefi Jack Dorsey ve rap kralı Jay-Z, Bitcoin’i “internetin para birimi” haline getirmeyi amaçlayan bir fon yarattıklarını söyledi.

Diğerleri arasında Wall Street oyuncusu BNY Mellon, yatırım fonu devi BlackRock ve kredi kartı titan Mastercard yer alıyor.

2009’da yeniden piyasaya sürülen Bitcoin, Ocak ayında 1.000 doların altından aynı yılın Aralık ayında neredeyse 20.000 dolara yükseldikten sonra 2017’de manşetlere çıktı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin İlk Kez 60.000 $ Bandını Geçti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör