Chrome, Android İçin Hızlı Sayfa Yükleme Güncellemesi Yayınladı

blank
Chrome, Android İçin Hızlı Sayfa Yükleme Güncellemesi Yayınladı

İçerik: Chrome, Android İçin Hızlı Sayfa Yükleme Güncellemesi Yayınladı

Chrome, Android İçin Hızlı Sayfa Yükleme Güncellemesi Yayınladı.

Android için Google Chrome 89, bu haftanın başlarında başlayan sürümün kullanıma sunulmasına rağmen, arama devi tarafından Perşembe günü detaylandırılan performans iyileştirmelerini getiriyor. Google, Android için Chrome’un en son sürümünün daha az kaynak kullanacağını, daha hızlı başlayacağını ve eskisinden yüzde 13 daha hızlı başlatılacağını iddia ediyor. Google, daha önceki bir oturumdaki sekmeleri daha hızlı yüklemenize yardımcı olduğunu iddia ettiği ‘Dondurularak Kurutulmuş Sekmeler’i kullandı. Şirket ayrıca, düşük tahsis gecikmesi, alan verimliliği ve güvenlik için optimize edilmiş 64-bit Windows’un yanı sıra Android’de PartitionAlloc’u da bünyesine kattı. MacOS derlemesine yönelik iyileştirmeler de ayrıntılı olarak anlatıldı.

Chromium blogundaki bir gönderide Google, Android için Chrome uygulamasının paketlenmesi ve çalışma süresindeki iyileştirmeler sayesinde, en son yapının artık 7,5 mükemmel daha hızlı başlatma süresine, yüzde 2’ye kadar daha hızlı sayfa yükleme süresine ve yüzde 5 iyileştirilmiş bellek kullanımına sahip olduğunu iddia ediyor. ve kaynak tükenmesi nedeniyle daha az kilitlenme.

Google, Android’in yeni Freeze-Dried Sekmeleri için Chrome 89’un başlangıç ​​sürelerini yüzde 13 oranında iyileştirmeye yardımcı olduğunu ve asıl sayfa arka planda yüklenirken başlangıçta gösterilen eski sekmelerin hafif sürümlerini depoladığını söylüyor.

8 GB veya daha fazla RAM ile Android 10 çalıştıran en yeni akıllı telefonlar için Google, “Chrome’u 64 bit ikili program olarak yeniden oluşturdu ve size sayfaları yüklemek için yüzde 8,5’e kadar daha hızlı ve kaydırma söz konusu olduğunda yüzde 28 daha pürüzsüz bir Chrome sağladı. ve giriş gecikmesi, ”dedi Google Chrome Ürün Yöneticisi Mark Chang.

PartitionAlloc’u kullanarak, Android için Chrome 89 ve 64 bit Windows önemli bellek tasarrufu sağlıyor. Google, Windows için Chrome 89’un tarayıcı işlemi için yüzde 22’ye varan bellek tasarrufu iyileştirmeleri, oluşturucu için yüzde 8, görüntü oluşturma ve yüzde 3 GPU iyileştirmesi olduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor. Şirket, Chrome’un yeni sürümünde, “ekranın dışına kaydırdığınız büyük resimler gibi ön plandaki sekmenin aktif olarak kullanmadığı belleği atarak” platformlar arasında iyileştirilmiş bellek kullanımını da teşvik ediyor. MacOS’ta, en son sürüm arka plan sekmeleri için daha küçük bir bellek ayak izine sahipken, şirket ayrıca iyileştirilmiş bir Apple Energy Impact skoru sunuyor.

Google ile ilgili diğer haberlerde, 86 sürümüne sahip Android için Chrome, kullanıcıların bir sayfayı aynı veya yeni sekmede açmadan önce önizlemesini sağlayan yeni bir özellik aldı. Bu, kullanıcıların benzer sekmeleri tek bir sekmede gruplamasına olanak tanıyan başka bir yeni özelliğe ek olarak sağlanır. Google bu haftanın başlarında, Chrome 89’un masaüstü bilgisayarlarda Web paylaşımını, yeniden tasarlanan keşif beslemesini, özelleştirilebilir beslemeyi ve diğer birçok özelliği etkinleştireceğini duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chrome, Android İçin Hızlı Sayfa Yükleme Güncellemesi Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör