Mahkeme, ABD’nin Xiaomi’ye Getirdiği Yasağı Kaldırdı

blank
Mahkeme, ABD'nin Xiaomi'ye Getirdiği Yasağı Kaldırdı

İçerik: Mahkeme, ABD’nin Xiaomi’ye Getirdiği Yasağı Kaldırdı

Mahkeme, ABD’nin Xiaomi’ye Getirdiği Yasağı Kaldırdı:

ABD Bölge Yargıcı Rudolph Contreras, ABD yetkililerinin onu Çin ordusu tarafından desteklendiği iddia edilen şirketler listesine koyma kararına itiraz eden davasında Xiaomi’nin yanında yer aldı. Trump yönetimi, cihaz üreticisini Ocak ayında 1999 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası kapsamındaki listeye ekledi. Amerikalı yatırımcıların önümüzdeki haftadan itibaren Xiaomi hisselerini ve ilgili menkul kıymetleri satın almalarını engelleyecek ve mevcut tüm yatırımcıların sahip oldukları hisseleri 11 Kasım’a kadar satmalarını gerektirecekti. Bununla birlikte, federal yargıcın çıkardığı ilk emir yasağı geçici olarak engelliyor.

Xiaomi, askeri listeye eklendikten birkaç hafta sonra ABD Savunma ve Hazine Departmanlarına karşı yasal şikayette bulundu. Yatırım yasağının “hukuka aykırı ve anayasaya aykırı” olduğunu ve Çin ordusuyla herhangi bir bağlantıyı reddederken “telafisi imkansız bir zarara” neden olacak bir şey olduğunu savundu. Bloomberg’e göre, Contreras, kararında yasağı “keyfi ve kaprisli” olarak nitelendirerek üreticiyle aynı fikirde. Yetkili makamların kararının üreticiyi yasal işlem haklarından mahrum bıraktığını ve Xiaomi’nin büyük olasılıkla tam bir geri dönüş kazanacağını söyledi.

IDC, Counterpoint Research ve Gartner’ın verilerine göre Xiaomi, geçtiğimiz yıl Apple’ı geçtikten sonra kısa süre önce dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi oldu. Bloomberg’e gönderilen açıklamada şirket, Çin ordusuna ait bir şirket olma ünvanını kaldırmak için yasal mücadelesine devam edeceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mahkeme, ABD’nin Xiaomi’ye Getirdiği Yasağı Kaldırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör